הנחת תפילין | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הנחת תפילין

פורסם בתאריך 04/04/2011 ע"י שמוליק דורינבאום בקטגוריה דת ואמונה | צפיות: 971 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תפילין

המילה סת"ם היא ראשי תיבות לספרי תורה, תפילין ומזוזות. סופר סת"ם הוא זה הכותב את אחד מאלה. ספרי תורה, מזוזות וגם תפילין נכתבים רק על גבי קלף בדיו מיוחד וחייבים להיעשות בידי סופר מיומן כי כל אות שנכתבת בצורה שאינה נכונה לפי הכללים בהלכה פוסלת את תפילין אלו משימוש לחלוטין ובאופן מיידי.תפילין מחולקות לשניים: תפילין של ראש ותפילין של יד. הנחת תפילין נעשית רק על ידי הגברים ובתפילת שחרית. הן תפילין של ראש והן של יד נמצאות בתוך בית שזו קופסא מרובעת שאף היא עשויה עור ואל קופסאות אלו מחוברות רצועות עור שיש לכרוך אותן על היד ועל הראש בעת הנחת תפילין.

תפילין ובר מצווה

לפי היהדות היום בו נער מתחיל לקחת חלק בעול המצוות הוא בהגיעו לגיל 13 שנים. מאותו רגע הוא צריך לקיים את כל המצוות שיש על הגברים ואחת מהן היא הנחת תפילין. ביום זה הוא מניח תפילין בפעם הראשונה ומרגע זה עליו להניח תפילין מידי יום. הרגע הזה של הנחת תפילין מסמל מעבר מנערות לבגרות.קיימות ערכות מיוחדות לבר מצווה הכוללות לא רק תפילין אלא נרתיק מהודר ובו יש תפילין, טלית וסידור. ניתן לרקום על גבי הנרתיק את שם הנער ואת תאריך הבר מצווה. הנרתיק לרוב עשוי קטיפה וחשוב להקפיד להתאים בין עדתו של הנער לבין התפילין שכן יש כתיבה אחרת לעדות אשכנז ולעדות ספרד.

תפילין מהודרות

ההלכה אומרת שיש להדר במצוות ולכן גם תפילין אפשר למצוא פשוטות ומהודרות. תפילין מהודרות עשויות מעור מיוחד ויותר יקר וסופר הסת"ם הוא מומחה בתחומו ויש רב ידוע הנותן כשרות על כתיבת התפילין הללו.תפילין מהודרות קיימות הן בנוסח ספרד והן בנוסח אשכנז והמבחר של הסוגים הוא גדול ובהתאם המחיר.תפילין פשוטות אף הן כשרות למצוות הנחת תפילין. לא חייבים דווקא תפילין מהודרות כדי קיים את המצווה כהלכתה  אך הדבר החשוב מכל הידור זה כשרות התפילין, שיכתבו על ידי סופר סת"ם שניתן לסמוך על כתיבתו כי אין יותר חמור מלהניח תפילין שיש בהן פסול כלשהו ועל זה יש לתת דגש וחשיבות יתירה.

התפילין בעידן המודרני

ישנה חובה כי התפילין תהיה כתובת על קלף ובידי סופר סת"ם והוא גם זה הבודק את כשרותן במידה ויש חשש לפסלות מסוימת. הטכנולוגיה מאפשרת כיום לעזור בבדיקה הזו. ישנה תוכנת מחשב מיוחדת הסורקת את התפילין לאחר כתיבתן ועוזרת לאתר טעויות שאותן יוכל סופר הסת"ם לאתר ולתקן ביתר קלות.טעות שיש בכתיבת התפילין היא קריטית ולכן הבדיקה הממוחשבת עוזרת למנוע את המצב של פסלות. ניתן להגן על תפילין באם בוחרים בעור איכותי יותר ולכן כדאי לפעמים להשקיע יותר באיכות כדי למנוע אפשרות לפסלות.

אודות שמוליק דורינבאום

גם אתה רוצה מאמר מנצח לעסק שלך? חברת SEO Neto קידום אתרים בגוגל,מתחיייבים שגם אתה תופיע על המפה!אתה תופיע על המפה! www.seoneto.co.il

שמוליק דורינבאום

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר