מיקי שחם מביא את סיפורה של: סטייסי שניידר, בת 31, מחלה דו-קוטבית נוירולוגית ניוונית שלא ניתנת לאבחון | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מיקי שחם מביא את סיפורה של: סטייסי שניידר, בת 31, מחלה דו-קוטבית נוירולוגית ניוונית שלא ניתנת לאבחון

פורסם בתאריך 03/28/2011 ע"י מיקי שחם בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 924 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דם טבורי, תאי גזע, בנק דם טבורי, מיקי שחם, השתלת תאי גזע, רפואת חידוש איברים, רפואה התחדשותית, רפואה רגנרטיבית, בנק החיים, סיטוג'ן, ביוקורד

מיקי שחם מביא את סיפורה של: סטייסי שניידר, בת 31, מחלה דו-קוטבית נוירולוגית ניוונית שלא ניתנת לאבחנה

תאריך לידה: 10 באוגוסט 1978

דווח על ידי אימה של סטייסי, דיאן שניידר

מחלה שלא ניתנת לאבחנה
לבת שלנו סטייסי אבחנו התפתחות מעוכבת בגיל שנתיים; היא דיברה בשלב מאוחר יותר מילדים אחרים והיו לה בעיות עם הזיכרון לטווח קצר וארוך, אך ההיגיון הבריא שלה היה נורמאלי לחלוטין. בסופו של דבר היא הייתה מתבגרת ממוצעת, אהבה חיות, משחקי לוח, פוטבול וסיימה תיכון בהצלחה. סטייסי הייתה בסדר גמור עד גיל 19, כאשר דברים החלו להשתבש לפתע.

לפני 7-8 שנים סטייסי החלה להראות תסמינים הדומים לתסמינים של טרשת נפוצה, האיזון שלה כמעט ולא היה קיים, היא בקושי הייתה יכולה ללכת, הראתה גם כמה מהתסמינים של מחלת פרקינסון – הזרועות שלה רעדו ואוכל היה נופל מהמזלג שלה – וגם הראתה שכחה מסוימת. סריקת MRI לראש שלה הראתה שבץ מינורי, אבל MRI חוזר לאחר שנתיים לא הראה דבר. סטייסי הייתה תחת אבחנה קפדנית במרפאת קליבלנד המפורסמת ועברה בדיקות נוירולוגיות שונות וסריקת MRI ו-PET, אך הרופאים עדיין לא יכלו לומר לנו דבר. הם מעולם לא ראו דבר כזה. האבחנה הייתה: מחלה נוירולוגית ניוונית שלא ניתן לאבחנה. הבת שלנו כבר לא יכלה לדבר ולרוב ישבה עם הבעת פנים ריקה על פניה, חסרת עניין בכל, ואף לא ראתה טלוויזיה, או את קבוצת הפוטבול שהייתה אהובה עליה לפני שחלתה, באפלו בילס. העניינים הסלימו; אם סטייסי לא ישבה לה לתומה היא הייתה נהפכת לאגרסיבית, כועסת, כל דבר היה מדליק אותה. היו לה בעיות עם שינה, מקסימום שעות השינה שהיא יכלה – ולכן גם אני יכולתי – לישון היה בין שעה לשלוש שעות, וזה לאחר תרופות הרגעה!

התרופות שלה השתנו תמידית ונוספו עוד, עד למינון מקסימאלי, אך נראה כי שום דבר לא עזר. קורקענו לבית, היה זה בלתי אפשרי לסטייסי ללכת למעון יום שיטפל בה, כי היא נפלה שוב ושוב ואף אחד לא ידע כיצד להתמודד איתה. החיים החברתיים שלנו מוזערו; אפילו הביקורים של הבן הבכור שלנו ומשפחתו נהפכו לנדירים, בגלל שאף אחד לא ידע כיצד סטייסי תגיב לאחיינים שלה. נאלצתי להתפטר מעבודתי וטיפלתי בסטייסי 24/7. הפסיכיאטר של סטייסי ייעץ לנו לאשפז אותה, לטובתה ולטובתנו, בגלל שנהיה קשה מאוד להתמודד עם הדברים.

בזמן שבו לא היה לנו לאן לפנות, גילינו את האפשרות של טיפול בעזרת תאי גזע למחלות נוירולוגיות ושלחנו את המקרה של סטייסי לXcell-Center שבעיר קלן. הרופא המטפל נתן לנו סיכוי של 50-50, שהדברים ישתפרו לאחר הטיפול. הרגשנו שלא היה לנו מה להפסיד והלכנו על זה.

טיפול בתאי גזע, 23 ביולי 2008
טסנו לקלן, שם תאי הגזע נלקחו ממח העצם של סטייסי אשר נאסף מעצם הירך שלה.

התאים הוכנסו מחדש באמצעות דיקור מותני תחת הרדמה כללית, בגלל שאף אחד לא ידע, כיצד סטייסי תתנהג. היא הייתה אגרסיבית לאחר שהתעוררה, אבל היא לא זוכרת את הטיפול. חזרנו הביתה בערך ארבעה ימים לאחר הטיפול של סטייסי ובשלב זה הקרובים לה החלו לראות הבדל ושיפור בהבעות הפנים של סטייסי. כבר לא הייתה לה הבעה ריקה על פניה! בהדרגתיות הדיבור שלה השתפר וההתעניינות שלה מלפני 5-10 שנים החלה לחזור. הרופאים שלהו נדהמו מהשיפורים המהירים האלו. חודש לאחר מכן סטייסי הייתה נטולת כעסים ואגרסיה, וכבר לא הייתה מבולבלת. היה זה כאילו היא התעוררה משינה ארוכה.

כיום סטייסי הולכת ללא בעיות, מדברת נורמאלי, יש לה יציבה נורמאלית, מבקרת בקניון עם דודותיה, משתתפת בשיעורי ריקוד טיפוליים והרגע לקחה לעצמה חיית מחמד חדש – אוגר. כל סימני הפרקינסון נעלמו; הידיים שלה כבר לא רועדות. היא אינטראקטיבית חברתית, דודה אוהבת לילדים של אחיה. היא מתכננת לראות משחק של הבאפלו בילס השנה. אנחנו מוודאים שהיא נשארת פעילה ומשתתפת בכמה שיותר אירועים חברתיים שאפשר; אנחנו חושבים שזו הדרך הכי טוב לגרות את העצבים הפגומים שלה ולתת לה דחפים חדשים. איכות החיים של סטייסי הכפילה את עצמה מאז הטיפול בתאי גזע וגם שלנו: אנחנו חיים שוב! אנחנו כרגע מנסים לקבוע טיפול חדש לסוף יוני 2009.

עדכון שיקום – דצמבר 2009
סטייסי משתפרת מיום ליום. היא החלה תוכנית יום חדשה והיא כרגע במצב הכי מאושר שהייתה בו כבר למעלה מעשר שנים. היא יוצרת קרמיקה ועובדת בחממה עם צמחים. היא מתחילה לדבר במשפטים מלאים ואפילו לשאול שאלות. אנחנו מקווים ליהנות מהחגים איתה.

לפי מיקי שחם, בנק דם טבורי - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", הטיפול המדובר בתאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

מיקי שחם – בנק דם טבורי - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות ביוקורד בע”מ - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק דם טבורי - ביוקורד בע"מ - "בנק החיים", פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:
• השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.
• סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.
• טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות ביוקורד בע”מ - בנק החיים, בלבד.

 

אודות מיקי שחם

מיקי שחם

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר