האתה יוגה שיעור מנצח ! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


האתה יוגה שיעור מנצח !

פורסם בתאריך 03/16/2011 ע"י מירב אשכנזי בקטגוריה יוגה | צפיות: 842 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: האתה יוגה, האתה יוגה במודיעין, חוג האתה יוגה, חוג האתה יוגה במודיעין, יוגה במודיעין, מירב אשכנזי

פרוש המילה האתא = כוח. היא מתארת חוזק והתמדה. ההברה "הא" פירושה השמש וההברה "תא" פירושה ירח.

 

מטרת ההאתא יוגה היא לאזן את זרימת האנרגיה ולשלב בין הכוחות הפועלים על מנת לתחזק את הגוף, להתאחד ולהכיר את העצמי העליון, להכיר את כוחות היקום ולחוות הרמוניה ויצירה.

יש לציין שכשאומרים האתא יוגה באופן כללי מתכוונים ליוגה שעוסקת בהיבט הפיזי, אימון הגוף, תיחזוקו, וטיהורו. כך שלמעשה כל סיגנונות היוגה במיגוון השיטות שמתמקדים באימונים גופניים ניקראים האתא יוגה.

ועל נושא זה נכתב ספר מפורסם שניקרא האתה יוגה פראדיפיקה שנכתב בידי סוואתמאראמה ובו רשומים כל העשה ואל תעשה בהיבט זה.

שעורי ההאתא יוגה מקנים בסיס ללימוד תנוחות, תנועות וטכניקות יוגה. בשעורים אלו נלמדות ביסודיות תנוחות היוגה. קצב השעור מאוד מאוזן כך שהוא מאפשר את הזמן הדרוש למתחילים ונותן עומק מרחב למידה למתקדמים.

כמו כן נלמדות תנועות בירכות השמש שמהוות חלק חשוב בהכנת הגוף וקידום היכולות התנועתיות שלו. חשוב להבין שבתנוחת יוגה בודדה כל איברי הגוף עובדים בשיתוף פעולה מלא והרמוני, אלמנטים של כוח, גמישות, ריכוז ונשימה, מתואמים יחד ומאפשרים את הארכת השרירים ופתיחת ערוצי האנרגיה בגוף כולו. בתרגול היוגה יש גם דגש על אימון התודעה בהגבלת המחשבות וצימצומם למיקוד בנושא אחד.

בשעורים אלה לומדים לנשום עמוק, יחד עם תרגילי נשימה שמטרתם ליעל את המערכות הפנימיות שמתפקדות בגוף כגון מערכת הנשימה, כלי הדם והלב ומערכת העצבים. כשהמתרגל לומד להשתמש בנשימה ככלי להעצמה, נוצר שילוב ומיזוג מדהים ביו הנשימה לתרגול הפיזי וזה מביא לתחושת ריכוז ומיקוד, למעשה זהו השלב שבו מתחילה המדיטציה, המוח שקט, התודעה חווה אנרגיה וחיות במימדים רחבים.

זהו השלב שבו נוצר שינוי אמיתי שאפשר להרגיש לחוש ולחוות. זהו הרגע שבו הפרספקטיבה משתנה והמתרגל יכול לראות דברים אחרת. כאמור שעורים אלו מקנים מכלול מלא של נושאים ולמידה. הם מתאימים למתחילים וכן לממשיכים.
לשעור ניסיון מומלץ לדבר איתי.
משך השעור שעה וחצי וכולל תרגילי נשימה, תרגול פיזי והרפיה.

 

אודות מירב אשכנזי

מאת מירב אשכנזי מורה בכירה ליוגה , מטפלת ומנחה בדימיון מודרך וNLP אתר הבית : www.MeravYoga.com דוא"ל : Merav70@Netvision.net.il

מירב אשכנזי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר