האלקטרוניקה בחיינו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


האלקטרוניקה בחיינו

פורסם בתאריך 02/22/2011 ע"י דיקלה דיקלה בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 1037 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: חברות אלקטרוניקה, חברת אלקטרוניקה

מזה בעצם אלקטרוניקה?
אלקטרוניקה – ענף נרחב של הנדסת חשמל העוסק בתכנון ובבניית מעגלים חשמליים המווסתים ומנתבים את תנועותיהם של אלקטורנים הנעים בטבע באמצעות רכיבים שונים, במקביל לתחום הנדסת החשמל ניתן להבדיל בין התחומים באופן הבא:
חשמל הינו ענף העוסק ומפתח מעבר של אלקטרונים על ידי מוליכים שונים. ואילו ענף האלקטרוניקה מתמקד במעברים בחומרים שאינם מוליכים בכלל או מוליכים למחצה.

ראשית ימיה של האלקטרוניקה
ראשית ימיה של האלקטרוניקה היה בהמצאת שפורפרת הריק {רכיב אלקטרוני} ויישומה במקלטי הרדיו, החלפתה של השפורפרת ברכיבים מוליכים למחצה והשימוש במעגלים מודפסים {לוח מיוחד להולכת חלקיקים} ומעגלים משולבים, גרם לפריצת הדרך ליישומו של רעיון האלקטרוניקה בכל תחומי חיינו, וזאת בזכות מזעור החלקים המרכיבים מכשיר אלקטרוני ועלותם הנמוכה יחסית של הרכיבים.
לקראת סוף העשור הראשון של המאה ה-21 הטכנולוגיה תופסת ומשתלטת על נדבך אחר נדבך בכל שטחי חיינו. הוקמו חברות אלקטרוניקה אשר תכננו ייצרו והרכיבו מוצרים רבים ממערכות התאורה השונות המספקות לנו אור בכל שעות היממה אם בבתים, דרך הרכבים וברחוב העיר ועד לכבישים בכל רכבי הארץ ואף במקומות נידחים ושכוחים. וכן סוגי מכשירים שונים ומשונים אשר מופעלים רובם ככולם על ידי מערכות החמשל השונות ומפותחים על ידי תכנולוגיות מתוחכמות כאלו ואחרות, הטכנולוגיה איפשרה הקלה בעומס המטלות שיש על האדם בכך שהומצאו מכשירים רבים אשר מופעלים ע"י חישנים אוטומטיים וללא מגע יד אדם, כגון מערכות השקייה שעוני שבת ומעליות אוטומטיות ועוד אין ספור מכשירים חכמים.

השימושים שהקלו על חיינו
מחשבים מתוחכמים הומצאו גם הם בכדי לאפשר שליטה על מערכות מסועפות שאין בכוחו של האדם לשלוט בהן לבדו, הומצאו שבבים אלקטרוניים אשר מספקים הוראות למערכות ההפעלה של מכשרים חשמיליים מתי ואיך בדיוק לפעול ועושים זאת בהצלה של יותר מ100%
אנו מוצאים את עצמנו לא אחת תוהים מה היינו עושים ללא החשמל והמכשירים האלקטרוניים. אם בתחומי היום יום והנוחות בבתים, ואם בתחום הרפואה שהתפתח מאד מה שמאפשר לעזור לאנשים חולים קשים ולהציל נפשות רבות. וכן עוד ועד תחומים רבים ש'השתדרגו' עם התפתחות הטכנולוגיה.
אנשים רבים יושבים לילות כימים ומפתחים עבורינו מוצרים מדהימים – מה מאפשר לנו האזרחים קטנים והאנשים הפשוטים מן העם להנות מקסם הטכנולוגיה ולשפר את איכות חיינו.

עוד על אלקטרוניקה וזיווד אלקטרוני כאן

אודות דיקלה דיקלה

דיקלה דיקלה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר