השפעת התזונה על הפרעות קשב וריכוז | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


השפעת התזונה על הפרעות קשב וריכוז

פורסם בתאריך 02/21/2011 ע"י אלירן שחר בקטגוריה פסיכולוגיה והתנהגות | צפיות: 714 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הפרעות קשב, ריטלין, הפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז הוכחו בשנים האחרונות כמושפעות ישירות מהתזונה הלקויה של האוכלוסייה, ובעיקר של ילדים המפתחים הפרעת קשב וריכוז כחלק ממכלול התסמינים העשויים להתפתח מחוסרים תזונתיים או עודפים של חומרים אחרים.

הפרעת קשב וריכוז עשויה להתפתח בגיל הילדות עקב שימוש במזונות מעובדים, מזונות עשירים במרכיבים שונים כמו חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ושומנים מוצקים. המזונות האלו הם בעלי השפעה בריאותית שלילית על בריאות הגוף ועל תפקודיו השונים, בודאי כשהם באים בעודף, שאין הגוף מסוגל להתמודד איתו.

מחקרים על השפעת התזונה על הפרעות קשב וריכוז

מחקרים רבים שנעשו הוכיחו חד משמעית כי התזונה משפיעה על הישנות המקרים של הפרעות קשב וריכוז, ואף הראו בחיתוך קליני כי הטבה ושינויים בתפריט עשויים לחולל שיפור לטובה על הבריאות ועל תסמיני ההפרעה.

ילדים שנבדקו במחקרים וניזונו ממשקאות ממותקים עשירים בחומרי טעם וריח, הראו באופן גורף כי עשויות להתפתח להם בעיות קשב וריכוז. ילדים שנגמלו מהמשקאות הממותקים, הראו על חזרה לגרף הנורמלי, תוך שינוי הרגלים שונים שהעידו על תסמינים של הפרעות קשב וריכוז.

טיפול תזונתי מאפשר טיפול ללא ריטלין

ניתן לומר כי כל טיפול ללא ריטלין שקיים בשוק עשוי להיתמך על ידי שינוי תזונתי מהבסיס. על ידי שליפת המזונות הבעייתיים מסל המזונות הביתי של כל אחד, ניתן לחולל שינוי משמעותי בשיפור תסמיני ההפרעה.

טיפול ללא ריטלין מאפשר להגיע לשינוי מעמיק ואיכותי שיועיל לאורך זמן ויביא לשינוי מהשורש. טיפול תזונתי מאפשר להגיע אל תוצאות מירביות שיפחיתו את מקרי האלימות וההתפרצויות, ככל שיופחת המזון המהיר, העמוס בשמן מטוגן ומחומצן, וככל שיופחת המזון המעובד העמוס בחומרים המקשים על זרימת הדם התקינה, סותם את עורקי הגוף ואף מעלה את רמות הסוכר בדם, שמובילות למקרי ההתפרצויות ומצבי הרוח הקיצוניים.

אין אפשרות לטפל בבעיית קשב וריכוז לאורך זמן ללא ריטלין ללא שינוי תזונתי שיפחית את החומרים המזיקים מחד ויעלה את רמת החומרים המזינים מצד שני, ויועיל לבריאות הכללית בנוסף.

אודות אלירן שחר

Right Click

אלירן שחר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר