מדריך טיפים לקניית ,טבעת אירוסין עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים - יעוץ חינם | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מדריך טיפים לקניית ,טבעת אירוסין עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים - יעוץ חינם

פורסם בתאריך 01/21/2011 ע"י יעקב פוגל בקטגוריה טיפוח ויופי | צפיות: 687 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טבעת אירוסין, טבעות ארוסין, טבעת יהלום, טבעת יהלומים, תכשיטים, מחיר טבעת אירוסין, טבעת ארוסים, איך לקנות טבעת יהלום, איך לקנות טבעת אירוסין, איפה לקנות טבעת אירוסין, טבעת אירוסין עם יהלום, טבעת אירוסין משובצת יהלום, מדריך לקניית טבעת אירוסין, טבעות איר

תעודות יהלומים
צרכנים רבים שרוכשים תכשיטי יהלומים (ואף יהלומים בודדים), נעדרים את המומחיות הטכנית הנדרשת כדי להעריך יהלום בכוחות עצמם, ולכן הם נסמכים על תעודות יהלומים.
יהלומים ואבני חן אחרות יכולים להיות מתועדים על-ידי מספר מעבדות גמולוגיות, שתיים מהידועות ביותר האגודה האמריקאית לאבנים יקרות (AGS) והמכון הגמולוגי האמריקאי (GIA).
AGS מדרגת את רמת הניקיון של יהלומים על-פי הסולם המוכר בתעשייה ואילו את צבע היהלום היא מדרגת בסולם של 1-10. כמו כן, ה- AGS משתמש בסולם דרגות ייחודי לקביעת איכות ליטושו של יהלום שנע בים רמת AGS Ideal לרמת AGS Poor.
ב- GIA מדרגים את צבע היהלומים בסולם אותיות של D-Z. האות D מייצגת יהלום חסר צבע, ואילו האות Z מסמלת גוון צהוב ניכר לעין. סולם זה של ה- GIA תקף רק לגבי יהלומים לבנים, שכן צבעם של יהלומי פנסי צבעוניים מתואר באמצעות מונחים המתארים את המבנה ואת גווני המשנה של האבן, לדוגמה: "יהלום פנסי בגוון סגלגל-ורוד בוהק" (Fancy Vivid Purplish-Pink).
HRD אנטוורפן, אחת המעבדות הגמולוגיות הגדולות באירופה, חותמת את היהלומים שהיא בודקת בתוך התעודה הגמולוגית עצמה, ובכך מבטיחה שהיהלום והתעודה שלו יישארו יחד ולא יופרדו ובמקביל מאפשרת ללקוח להתרשם מפירוט מאפייניו הייחודיים של היהלום. שיטת תיעוד זו מבוקשת במיוחד באסיה, ומעבדת התפתחויות חדשות בתחום הטכנולוגיה הגמולוגית מאפשרות להציג תיעוד ויזואלי של יהלומים, לצד התעודות הכתובות שלהם. מערכות ממוחשבות לניתוח יהלומים מציעות לצרכנים דיאגרמות מפורטות המציגות את הפגמים הפנימיים של היהלום בפורמט דיגיטלי או מודפס, לצד תמונות של האבן. 
איך בודקים תעודה גמולוגית של יהלום
הדבר החשוב ביותר ברכישת תכשיט יהלומים או טבעת אירוסין משובצת יהלומים היא התעודה הגמולוגית המצורפת לתכשיט או לטבעת אירוסין.
התעודה הגמולוגית היא תעודת הזיהוי של היהלום ובהתאם לממצאי התעודה וסוגה מעריכים את ערכו של היהלום. ישנן עשרות מכונים גמולוגים המנפקים תעודות ליהלומים אולם המכון הנחשב האמין והנסחר ביותר הוא: G.I.A (המכון הגמולוגי האמריקאי).
להלן נלמד איך לקרוא את הממצאים של התעודה האמריקאית וכיצד להתייחס אליהם.
א) תאריך הנפקת התעודה – מאחר ובשנים האחרונות שונו הפרמטרים לבדיקת יהלומים במכונים שונים בעולם כדאי לוודא שהתעודה הונפקה לא יותר משנתיים לפני תאריך הקניה (נכון להיום לקנות תעודות שהונפקו משנת 2009 ואילך).
ב) SHAPE – צורת האבן – בקטגוריה זו מציינים מהי צורת האבן. בד"כ היהלום עגול, אי-לכך כתוב ROUND BRILLIANT.
ג) MEASUREMENTS – מידות האבן בו מציינים אורך-רוחב-גובה האבן במילימטרים.
ד) CARAT WEIGHT – משקל בקראט בו מצוין משקל האבן בקראט.
ה) COLOR GRADE – צבע האבן – יש 22 צבעים D עד Z כאשר הצבעים הגבוהים הלבנים הם D עד G. ככל שהדירוג יורד מ- G, האבן צהובה יותר.
ו) CLARITY GRADE – ניקיון – יש 10 סוגי ניקיון, FL הכי גבוה עד I2 הכי נמוך.
ז) CUT-GRADE – איכות הליטוש או איכות העבודה חייבות להיות לפחות VERY-GOOD או EXCELLENT.
ח) POLISH – צחצוח האבן – חייב להיות VERY-GOOD או EXCELLENT.
ט) SYMMETRY – סימטריית האבן- חייבת להיות VERY-GOOD או EXCELLENT.
י) FLUORESCENCE – פלואורסנציה באבן – חייב להיות NONE (ללא פלואורסנציה) או לפחות FAINT - כל ציון אחר מוריד את ערך האבן בתמחור.
מדריך טיפים לקניית ,טבעת אירוסין ,עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים

 

מאחר ומחיר טבעת אירוסין משובצת יהלומים נגזר בעיקר (85%) ממחיר היהלומים הרי שלמחיר היהלום או היהלומים טבעת אירוסין יש משמעות קריטית בקביעת מחיר טבעת אירוסין.
טבעת אירוסין קלאסית מורכבת מטבעת זהב (לבן, צהוב, ורוד) ומיהלום. מחיר טבעת נע בממוצע בין 100 – 200 $ (תלוי במשקל הזהב ובאיכותו) שאר הסכום שאנו משלמים למוכר מורכב ממחיר היהלום המשובץ בטבעת אירוסין, ממע"מ ומרווח של המוכר. לפיכך אנו חייבים להקפיד הקפדה יתרה שהיהלום הנמכר לנו בטבעת אירוסין שווה את מחירו.

להלן הדרכה איך לקנות יהלום במחיר הוגן.

• חשוב מאוד לקנות יהלומים או טבעת אירוסין ממקור מוּכר יהלומים.. חשוב לוודא שהיהלום טבעת אירוסין אינו יהלום סינטטי או יהלום שעבר טיפול השבחה HPHT או קידוח לייזר. כל הטיפולים הנ"ל מפחיתים את ערכו של היהלום טבעת אירוסין ב- 50% עד 70%. ישנם בשוק חיקויים ליהלום כמו זירקוניה אולם הבעיה העיקרית כיום בשוק היהלומים הם יהלומים הסינטטיים – מעשה ידי אדם. יהלומים אלו הם יהלומים לכל דבר ויש להם אותן תכונות כמו יהלום אמיתי כולל בצבעים ובניקיונות. ההבדל הוא שהיהלומים הסינטטיים שווים 70% פחות מיהלום אמיתי. לרוע המזל לא ניתן להבחין בעין רגילה בהבדלים ורק מעבדה גמולוגית מובילה יכולה להבחין בהבדל בעזרת מכשור מיוחד ולציין בתעודה שהיא מנפיקה שהיהלום הינו סינטטי. אי-לכך יש להקפיד על קבלת תעודה גמולוגית ממעבדה מובילה עם ציון שהיהלום טבעת אירוסין טבעי ולא מטופל או סינטטי.

חשוב לקבל תעודה גמולוגית בקניית טבעת אירוסין או כל תכשיט יהלומים.
המעבדות המובילות בעולם הן: G.I.A (מכון גמולוגי אמריקאי).
H.R.D (מכון גמולוגי בלגי).
במידה ומציעים לכם תעודות שלא מהמכונים האלו יש להתייחס בצורה שונה לדירוג התעודה ומובן שיהלומים שנושאים תעודת אחרות שווים פחות. אנו ממליצים להשתדל לא לסמוך על תעודות שונות מתעודות אלו בקנית טבעת יהלום חשוב מאוד שהיהלום הנמצא טבעת אירוסין או בתכשיט יתאים לתעודה. לצורך זה יש להתייעץ עם מומחה חיצוני, רצוי עם חבר בורסת היהלומים כדי לוודא התאמה בין הצבע, הגודל והניקיון הרשומים בתעודה ליהלום בפועל. לא אחת קורה שהמשקל של היהלום מתאים למשקל בתעודה אולם הצבע והניקיון שונים לחלוטין.לצורך קביעת זהות בין יהלום לתעודה הגמולוגית שלו יש לבחון את היהלום מחוץ לטבעת. כאשר היהלום משובץ "השיניים" בשיבוץ מסתירות פגמים המופיעים בצידיי היהלום כך שהיהלום נראה מלמעלה נקי ולאמיתו של דבר הוא אינו נקי.
איכות היהלום ומחירו נקבעים ע"י 4 קריטריונים:
צבע. (COLOR)
ניקיון ובהירות. (CLARITY)
איכות ליטוש. (CUT)
משקל בקראט. (CARAT)
צבע: ככל שהאבן לבנה יותר מחירה גבוה יותר. יש 23 דרגות צבעD-Z. הדעה הרווחת היא לקנות צבע F- G שהוא עדיין לבן ופחות יקר. חשוב מאוד שיהלום יהיה כמה שיותר לבן (במסגרת התקציב הנתון) אי-לכך לפעמים עדיף לעלות בצבע ולרדת בניקיון.
ניקיון ובהירות: ככל שהיהלום נקי יותר הוא יקר יותר.
אלו הצבעים המומלציםG-F
IF – I3יש 10 דרגות ניקיון :
זו רמת הניקיון המומלצתVS1-VS2
ברמה זו הפגמים הם בלתי נראים לעין – ניתן לראותם רק בהגדלה פי 10 שזו ההגדלה המקובלת ביהלומים. אבנים עם פגמים שחורים שווים פחות מפגמים לבנים. יש לשים לב אם הפגם משקף את התעודה, כלומר אם הפגם הוא אכן לפי הקריטריונים או שהוא נוטה להיות פגם יותר נמוך.
ליטוש: הליטוש באבן מאפשר החזרה של קרני אור הנותנים את הברק ליהלום. ככל שהליטוש טוב יותר החזר האור ביהלום טוב יותר והאבן נראית יותר יפה. בליטוש אנו מבחינים בסוגי ליטוש שונים.
אנו ממליצים רק על ליטוש Excellent
או לכל הפחות ליטוש Very good
בשום פנים לא לקנות Good ובטח לא Fair
יש להקפיד שיהיו בתעודה או Excellent x 3 }סימטריה-צחצוח-ליטוש }
או very good x 3
או שילוב של Excellent ו very good-
משקל: משקל היהלום הוא קראט = 1/5 גרם.
1 קראט = 100 נקודות.
1/2 קראט = 50 נקודות.
לאחר שבדקנו את היהלום יש לבדוק מהן אפשרויות ההחזרה של היהלום או טבעת ארוסין. בדרך-כלל בקניית אבן קטנה מתחת לקראט אין בעיה בהחזרה אולם במידה וקונים אבן גדולה ויקרה, לא תמיד ניתן להחזיר את האבן. אי-לכך רצוי לבדוק מראש את מדיניות ההחזרה.

לסיכום:
לקנות תכשיט יהלומים או טבעת אירוסין במחיר הנכון אינו דבר קל.
אנו ממליצים להתייעץ עם מומחה בכל הקשור לקניית יהלומים או טבעת אירוסין.
מאחלים לכם מזל-טוב ובהצלחה.

 

יעקב פוגל – חבר בורסת היהלומים – יעוץ לקניה ומכירת יהלומים תכשיטים טבעות ארוסין - היעוץ חינם !!!
טל. 054-3978160
CARAT3@GMAIL.COM
WWW.FOGEL-DIAMONDS.CO.IL


 

אודות יעקב פוגל

יעקב פוגל – חבר בורסת היהלומים – יעוץ לקניה ומכירת יהלומים תכשיטים טבעות ארוסין - היעוץ חינם !!! טל. 054-3978160 CARAT3@GMAIL.COM WWW.FOGEL-DIAMONDS.CO.IL

יעקב פוגל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר