טיפים לקניית טבעת אירוסין עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפים לקניית טבעת אירוסין עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים

פורסם בתאריך 01/15/2011 ע"י יעקב פוגל בקטגוריה כללי | צפיות: 641 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טבעת אירוסין, טבעת יהלום, טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, יהלום, טבעת אירוסין עם יהלום, יהלום לטבעת אירוסין, איך לקנות טבעת אירוסין, מחיר טבעת אירוסין, איפה לקנות טבעת אירוסין, מחיר יהלום, טבעת יהלום לארוסין, טבעת ארוסים, טבעת אירוסים

טיפים לקניית טבעת אירוסין עם יהלומים – על די חבר בורסת היהלומים .

 

קניית טבעת אירוסין היא אכן אירוע מרגש. בדרך כלל כאשר אנו חווים אירוע מרגש כמו קנית טבעת ארוסין הצד הרגשי מאפיל על הצד הלוגי או הכלכלי והרגש גובר על השכל.

מדריך זה ינסה לגרום לכם גם ליהנות רגשית מעצם קניית טבעת האירוסין וגם ליהנות כלכלית ולשלם מחיר הוגן עבור טבעת אירוסין עם יהלומים.

מאחר ומחיר טבעת האירוסין משובצת יהלומים נגזר בעיקר (85%) ממחיר היהלומים הרי שלמחיר היהלום או היהלומים בטבעת הארוסין יש משמעות קריטית בקביעת מחיר טבעת האירוסין.

טבעת אירוסין קלאסית מורכבת מטבעת זהב (לבן, צהוב, ורוד) ומיהלום. מחיר טבעת נע בממוצע בין 100 – 200 $ (תלוי במשקל הזהב ובאיכותו) שאר הסכום שאנו משלמים למוכר מורכב ממחיר היהלום המשובץ בטבעת האירוסין, ממע"מ ומרווח של המוכר. לפיכך אנו חייבים להקפיד הקפדה יתרה שהיהלום הנמכר לנו בטבעת האירוסין שווה את מחירו.

להלן הדרכה איך לקנות יהלום במחיר הוגן.

חשוב מאוד לקנות יהלומים או טבעת ארוסין ממקור מוּכר. המקור יכול להיות רשת חנויות מוכרות או קנייה בבורסת היהלומים דרך חבר או חברה העובדים בבורסה. אין ספק שלקנייה בבורסת היהלומים יש ערך מוסף מבחינת אמינות. חשוב לוודא שהיהלום בטבעת הארוסין אינו יהלום סינטטי או יהלום שעבר טיפול השבחה HPHT או קידוח לייזר. כל הטיפולים הנ"ל מפחיתים את ערכו של היהלום בטבעת הארוסין ב- 50% עד 70%. ישנם בשוק חיקויים ליהלום כמו זירקוניה אולם הבעיה העיקרית כיום בשוק היהלומים הם היהלומים הסינטטיים – מעשה ידי אדם. יהלומים אלו הם יהלומים לכל דבר ויש להם אותן תכונות כמו ליהלום אמיתי כולל בצבעים ובניקיונות. ההבדל הוא שהיהלומים הסינטטיים שווים 70% פחות מיהלום אמיתי. לרוע המזל לא ניתן להבחין בעין רגילה בהבדלים ורק מעבדה גמולוגית מובילה יכולה להבחין בהבדל בעזרת מכשור מיוחד ולציין בתעודה שהיא מנפיקה שהיהלום הינו סינטטי. אי-לכך יש להקפיד על קבלת תעודה גמולוגית ממעבדה מובילה עם ציון שהיהלום בטבעת הארוסין טבעי ולא מטופל או סינטטי.

 

חשוב לקבל תעודה גמולוגית בקניית טבעת ארוסין או כל תכשיט יהלומים.

 

המעבדות המובילות בעולם הן: G.I.A (מכון גמולוגי אמריקאי).

 

H.R.D (מכון גמולוגי בלגי).

במידה ומציעים לכם תעודות שלא מהמכונים האלו יש להתייחס בצורה שונה לדירוג התעודה ומובן שיהלומים שנושאים תעודת אחרות שווים פחות. אנו ממליצים להשתדל לא לסמוך על תעודות שונות מתעודות אלו בקנית טבעת ארוסין.

 

כעת משיש לנו תעודה גמולוגית ליהלום חשוב מאוד שהיהלום הנמצא בטבעת האררוסין או בתכשיט תתאים לתעודה. לצורך זה יש להתייעץ עם מומחה חיצוני, רצוי עם חבר בורסת היהלומים כדי לוודא התאמה בין הצבע, הגודל והניקיון הרשומים בתעודה ליהלום בפועל. לא אחת קורה שהמשקל של היהלום מתאים למשקל בתעודה אולם הצבע והניקיון שונים לחלוטין.לצורך קביעת זהות בין יהלום לתעודה הגמולוגית שלו יש לבחון את היהלום מחוץ לטבעת. כאשר היהלום משובץ "השיניים" בשיבוץ מסתירות פגמים המופיעים בצידיי היהלום כך שהיהלום נראה מלמעלה נקי ולאמיתו של דבר הוא אינו נקי.

 

איכות היהלום ומחירו נקבעים ע"י 4 קריטריונים:

צבע. (COLOR)

ניקיון ובהירות. (CLARITY)

איכות ליטוש. (CUT)

משקל בקראט. (CARAT)

צבע: ככל שהאבן לבנה יותר מחירה גבוה יותר. יש 23 דרגות צבעD-Z. הדעה הרווחת היא לקנות צבע G-H שהוא עדיין לבן ופחות יקר. חשוב מאוד שיהלום יהיה כמה שיותר לבן (במסגרת התקציב הנתון) אי-לכך לפעמים עדיף לעלות בצבע ולרדת בניקיון.

ניקיון ובהירות: ככל שהיהלום נקי יותר הוא יקר יותר.

 

IF – I3יש 10 דרגות ניקיון :

זו רמת הניקיון המומלצתVS1-VS2

ברמה זו הפגמים הם בלתי נראים לעין – ניתן לראותם רק בהגדלה פי 10 שזו ההגדלה המקובלת ביהלומים. אבנים עם פגמים שחורים שווים פחות מפגמים לבנים. יש לשים לב אם הפגם משקף את התעודה, כלומר אם הפגם הוא אכן לפי הקריטריונים או שהוא נוטה להיות פגם יותר נמוך.

ליטוש: הליטוש באבן מאפשר החזרה של קרני אור הנותנים את הברק ליהלום. ככל שהליטוש טוב יותר החזר האור ביהלום טוב יותר והאבן נראית יותר יפה.

 

בליטוש אנו מבחינים בסוגי ליטוש שונים.

אנו ממליצים רק על ליטוש Excellent

או לכל הפחות ליטוש Very good

בשום פנים לא לקנות Good ובטח לא Fair.

 

יש להקפיד שיהיו בתעודה או Excellent x 3

או very good x 3

או שילוב של Excellent ו very good-

 

משקל: משקל היהלום הוא קראט = 1/5 גרם.

 

1 קראט = 100 נקודות.

 

1/2 קראט = 50 נקודות.

 

הדעה הרווחת היא לחפש אבנים במשקל 0.99 קראט או 0.49 קראט וזאת על-מנת לשלם פחות מ- 1 קראט או פחות מ- 1/2 קראט. עלות האבן אינה רק פונקציה של משקל, אלא, בכל גודל יש קפיצה במחיר בנוסף למשקל. בפועל קשה עד בלתי אפשרי למצוא 0.99 קראט מאחר ועדיף לזייף את הליטוש (לעשות ליטוש פחות יפה) ולהביא את האבן למשקל של 1.00 קראט. בתיאוריה זה נכון – בפועל כמעט בלתי אפשרי למצוא 0.99 או 1.49 או 1.99 קראט, כך שאל תחפשו מה שאין. מה גם שאם כבר מצאתם משקל כזה, נדרשה מכם פרמיה מאוד גבוהה שספק אם זה יהיה כדאי. כמו-כן בהרבה ארצות אפשר להכניס לטבעות אבנים של 0.99 ולרשום 1 קראט כך שכולם יודעים את זה וקשה למצוא גדלים אלו בשוּק.

 

לאחר שבדקנו את היהלום יש לבדוק מהן אפשרויות ההחזרה של היהלום או טבעת הארוסין. בדרך-כלל בקניית אבן קטנה מתחת לקראט אין בעיה בהחזרה אולם במידה וקונים אבן גדולה ויקרה, לא תמיד ניתן להחזיר את האבן. אי-לכך רצוי לבדוק מראש את מדיניות ההחזרה.

 

לסיכום:

לקנות תכשיט יהלומים או טבעת ארוסין במחיר הנכון אינו דבר קל.

אנו ממליצים להתייעץ עם מומחה בכל הקשור לקניית יהלומים או טבעת ארוסין.

מאחלים לכם מזל-טוב ובהצלחה.

 

 

אודות יעקב פוגל

יעקב פוגל - חבר בורסת היהלומים יעוץ חינם לקניית יהלומים תכשיטים טבעות אירוסין 0543978160 CARAT3@GMAIL.COM FOGEL-DIAMONDS.CO.IL

יעקב פוגל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר