בחירת צמחים לגידול | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


בחירת צמחים לגידול

פורסם בתאריך 01/12/2011 ע"י wood box בקטגוריה גינון | צפיות: 437 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אדנית, אדנית מעץ, עדניות, גידול צמחים

 

הצמחים שאנו מגדלים, הם בעצם התכשיט של הגינה כולה. גינה מלאה בפרחים היא מוקד משיכה מאוד חזק, וכזאת שגם מתוכננת היטב יכולה לגרום לכל השכנים לקנא. גידול צמחייה בגינות ובאדניות, הינו תחביב נפוץ מאוד בעולם, ומיליוני אנשים עושים זאת בשעות הפנאי. גידול צמחים אינו רק תחביב כייפי ומהנה, אלא גם הגמול בו לא קטן על עבודה שמשקיעים. ישנם צמחים בצורות שונות, גדלים שונים, עיצובים שונים, צבעים שונים ועוד, ואם משקיעים נכון בהתחלה בהקמת הגינה ונותנים לה את התנאים המתאימים, הגינה אינה דורשת יותר מדי השקעה ואחזקה. פרחים הם מוצר הנוי היפה ביותר שקיים, וכמובן גם הזול ביותר, אם הם מגיעים הישר מהגינה שלך, ולכן פרחים הם המוצר הדקורטיבי הטוב והנפוץ ביותר הידוע לאדם.

 

בגלל המבחר האינסופי כמעט הקיים בפרחים, והיתרונות הרבים הגלומים בהם, קשה מאוד לבחור אילו פרחים לגדל בגינה שלך. כמובן, יש אנשים המתחברים בצורה מיוחדת לזן כזה או אחר של פרחים, ומגדלים רק אותו. אך, למגדל הפשוט זוהי בהחלט שאלה שקשה לענות עלייה. והתשובה היא: מחקר, מחקר ועוד פעם מחקר. לפני שמוציאים כסף על קניית שתילים, אדמה, אדנית ועוד. יש לבצע מחקר מעמיק על הצמחים היכולים לגדול בתנאים בהם נמצאת הגינה. ננסה לתת כמה טיפים לבחירת צמחים מתאימה.

 

בחירת הצמח תלוי כמובן במקום בו רוצים לגדל אותו:

 

גינות עם צל – לגינות בהם יש צל רב, בין אם הוא מגיע מעצים גבוהים, או מהבית עצמו, רצוי לבחור צמחים שיכולים לגדול בצל. כמובן, יש להבדיל בין 2 סוגים של צל. צל לח וצל יבש. בצל לח מומלץ לגדל צמחים ממשפחת השרכאים.

 

גינות שטופות שמש – גינות או עדניות באזורים כאלה מצריחים השקייה מרובה, אך המבחר של צמחים שיכולים לגדול בגינה כזאת הוא רחב יותר. צמחים אשר דורשים הרבה שמש והרבה מים הם צמחים יפים, צבעוניים יותר. כמובן בבחירת הצמחים לגינה שטופת שמש יש להבין בין זנים שונים של צמחים שכל אחד מהם דורש רמת שמש שונה.

 

אדמה – יש לבחון איזה אדמה יש לכם בגינה, למצחים מסויימים דרושה אדמה מאוד מסויימת על מנת לגדול. את איכות האדמה ניתן לשפר ע"י הוספת דשנים לגינה או אדנית מעץ או אפילו קומפוסט בייתי.

אודות wood box

wood box

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר