פסיכומטרי בישראל | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פסיכומטרי בישראל

פורסם בתאריך 12/14/2010 ע"י LoadSeo קידום אתרים בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 1524 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מבחן פסיכומטרי, פסיכומטרי, בחינה פסיכומטרית, בחינות הכנה

מבחן פסיכומטרי הוא מבחן אשר מטרתו לעזור לאוניברסיטאות להחליט האם לקבל מועמד מסוים או לא. מבחן פסיכומטרי מספק מדד טוב ככל האפשר שינבא את הצלחת המועמד בלימודים אקדמיים. יש דרכים שונות לעשות זאת והאוניברסיטאות החליטו שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי עריכת מבחן פסיכומטרי ושילוב הציון המתקבל עם ציוני הבגרות של המועמד. יש לציין שמדובר בקבלה לתואר ראשון בלבד. גם האוניברסיטאות וגם מרבית המכללות משתמשות במבחן פסיכומטרי כאמצעי מיון ודורשות ציון פסיכומטרי.

מבנהו של מבחן פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה לאורך 5 מועדי פסיכומטרי שונים. ב- 3 מועדי פסיכומטרי מתקיימים מבחנים בתנאים מותאמים וכן מבחנים בשפות שונות הכוללות עברית, ערבית, רוסית, ספרדית וצרפתית. כמו כן ישנה גרסה המשלבת בין אנגלית לעברית.

מבחן פסיכומטרי מחולק לשלושה חלקים: חשיבה מילולית בעברית, חשיבה כמותית ואנגלית. במבחן פסיכומטרי יש לפתור שמונה פרקים אשר שישה מהם הם פרקי המבחן ושניים הם פרקי פיילוט אשר משמשים לביצוע מחקרים סטטיסטיים ואינם חלק מהציון. ששת פרקי הבחינה מתחלקים באופן שווה בין שלושת התחומים.

החלק המילולי של מבחן פסיכומטרי מכיל 30 שאלות בכל פרק. השאלות עוסקות בתחומים הבאים: מציאת אנלוגיות ויחסים בין מושגים שונים, השלמת משפטים, הכרת אוצר מילים נרחבת, הבנת הנקרא ושאלות הגיון אשר בוחנות יכולת הסקת מסקנות והבנה לוגית. החלק המילולי מהווה 40 אחוזים מהציון.

החלק הכמותי של מבחן פסיכומטרי מכיל 25 שאלות הקשורות לתחומים שונים במתמטיקה כגון הסקת מסקנות מגרפים, גיאומטריה, אלגברה, חישוב ממוצעים וכדומה. החלק הכמותי מהווה 40 אחוזים מהציון.

החלק באנגלית של מבחן פסיכומטרי מכיל 27 שאלות הבוחנות את אוצר המילים ויכולת ההבנה בשפה האנגלית ומתחלקות בין שאלות השלמת משפטים, שאלות של ניסוח מחדש ושאלות בהבנת הנקרא. החלק באנגלית מהווה 20 אחוזים מהציון.

ציון פסיכומטרי

הציון במבחן פסיכומטרי מחושב באופן סטטיסטי על סולם בין 200 ל-800 כאשר הממוצע תמיד עומד על 531 זו אגב ירידה של קרוב ל- 10 נקודות בממוצע ציוני פסיכומטרי לאורך העשור האחרון. כל חלק במבחן מקבל ציון משלו בין 50 ל-150. מי שמקבל ציון גבוה בחלק האנגלית בדרך כלל מעל 130 מקבל בדרך כלל פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה.

אודות LoadSeo קידום אתרים

LoadSeo קידום אתרים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר