המחשבה אלוהים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


המחשבה אלוהים

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
11/30/2010 ע"י מוטי גל בקטגוריה ביקורות | צפיות: 1613 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מחשבה, אלוהים, מהות, תכלית, ספר

ספר חדש - המחשבה אלוהים / - Motiga מוטי גל
 

"המחשבה אלוהים"
מדובר בכתב יד עיוני, פרי עטו של מוטי גל. כתב היד מנסה לתת מענה לשאלה – אולי שאלת השאלות – הנוגעת בהוויית האדם בעולם ומהות קיומנו. המחבר מנסה לתת מענה על שאלה זו באמצעות מדע המחשבה, כאשר הטענה הבסיסית ונקודת המוצא עליה הוא נשען גורסת כי "כל שנברא נברא ממחשבה". בהמשך נעזר המחבר במושגים "חומר המחשבה" ו"המחשבה אלוהים" - על מנת לפרוש את משנתו.
הספר נכתב על מנת לתת מענה על ה"צורך הבסיסי שלנו", בהבנת חיינו כבני אנוש, ומשמעותה האמתית באופן מדעי - שהיא הבנת עצמנו ומהותנו - הבנת מחשבותינו ומעשינו בעולם. בספר, ימצא כל אדם מענה באופן מדעי לשאלות המהותיות שכולנו נוהגים לשאול את עצמנו: מי אנו, מהן מטרותינו, מהו חזוננו, כיצד נוכל להבין את כל אשר מתרחש בעולמנו הפיזי, הרוחני והנפשי, מהי הסיבה המדעית לייאוש והתסכול בחיינו, מהי מהותנו, מדוע אנו חווים משברים נפשיים, האם בידנו הבחירה ? ועוד.
הכתיבה עצמה – מצוינת. המחבר מקפיד להתנסח בבהירות, השפה עשירה ומוקפדת, הכתיבה רהוטה וקולחת ומאפשרת לקורא להתמיד בקריאה. גם כאשר עולים מושגים שמובנים רק ליודעי פילוסופיה כגון – אפיסטמולוגיה, אנטינומיות וכיו"ב – הרי שהקשרן מובן מהקונטקסט בו הן נטועות, ואם גם אז פירושן טרם נהיר לקורא – אין זה קריטי בעבורו ולא מונע את המשך הבנת הכתוב.
המחבר טוען למתן אינטרפרטציה מדעית, אולם, שאלה זו איננה רלוונטית לבחינת כתב היד, משום שכתב היד משקף את משנתו של הכותב כפי שהוא רואה אותה ובוחר להציגה, ועל כן יש לו הזכות להגדיר מהו "מדע" בהתאם לתפיסתו וראייתו הסובייקטיבית.
אין ספק: מדובר בחיבור מרתק, מעניין, מאתגר ומספק חומר למחשבה. המחבר שוטח בפני הקורא תיאוריות רבות, ובניגוד להרבה ספרים אחרים, בספר האמור, התיאוריות מתוארות בתמציתיות ועדיין ביסודיות, קולעות לעניינן, ואינן מָלאות את הקורא או משעממות. הכותב אינו כופה את משנתו על הקורא ואינו מטיף או טוען באובססיביות לצדקתו. הקורא רשאי ליהנות משלל המידע הנפרש בפניו, ואז להחליט מה הוא מלקט לעצמו כעצה לחיים, להמשיך איתה הלאה.
כתב היד מעיד על ידע רב של המחבר בתחום הפילוסופיה, ומעבר לכך ניתן ביטוי לשלל תחומים אחרים, מהם שוזר המחבר טעימות לקורא: פיסיקה, קבלה, יהדות, מיתולוגיה, היסטוריה ועוד. המחבר שוזר במהלך הספר קטעים אותנטיים, שחלקם מפולפלים וכתובים בנימה הומוריסטית שמעוררת עניין והנאה גם יחד. הכותב מיטיב להתנסח ומספק הצצה למשנה מקורית, ובכל מקרה מאתגרת ומעניינת. בניגוד לספרי תיאוריה אחרים ורבים, מדובר בספר שמסב למידה טובה וראויה לצד הנאה וכיף.
"אנו כבני אנוש חווים במהלך חיינו משברים נפשיים רבים - תסכולים, אכזבות, חוסר אונים, חרדות, ייאוש ומצוקות. וזאת בשל סיבה מדעית אחת ויחידה.בתוכנו של ספר זה תמצאו את ההסברים הלוגיים והמדעיים לסיבה זו.לכן, חשוב מאוד לקרא ספר זה, לשנן וללמוד אותו. הוא קצר וקולע למטרה שלשמה הוא נברא. הוא מעניק את התובנה מפרספקטיבה שמעולם לא הכרתם".
 

אודות מוטי גל

קצת על הסופר: מוטי גל – Motiga נולד ב 1964 , יהודי ישראלי ,יליד צפת. הוא אומן בתחומים רבים וצייר במקצועו. את דרכו האמנותית החל בגיל צעיר באיורים, ציורי שלטי ענק ותפאורות. את לימודי האמנות סיים בשנת 87 בת"א , והמשיך בלימוד הכימיה ותורת הגרעין במסגרת עבודתו בכור האטומי.

מוטי גל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר