התבודדות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


התבודדות

פורסם בתאריך 01/27/2009 ע"י אורייה ק בקטגוריה דת ואמונה | צפיות: 2098 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רוחניות, יהדות, התבודדות

ראו לחזק את עצמכם ביתר שאר וביתר עוז בעזרת התבודדות וזעקתכם לקב"ה.
ושום דבר בעולם לא יכול לשבור אתכם. כי עליכם לדעת שיש מנהיג והוא הקדוש ברוך הוא מנהיג העולם. וכל דבר גם אם הוא גדול או קטן אינו נעשה מעצמו אלה בהשגחת המאציל העליון.
לכן אף שעוברים עליכם עכשיו משברים וגלים ומר לכם מאוד ואתם סובלים ובאים צרות בצרורות ונדמה כי אף פעם לא תוכלו לצאת מן הצרות אל תאמרו זאת לעולם!!
כי הכל יכול להשתנות אם רק תיקחו את עצמכם בידיים.
אמרו חכמינו הקדושים ( תהילים מו, רמז, תשנג,) לעולם אל יהא פסוק זז מפיך "הוי"ה צבאות אשרי האדם בוטח בך. כי בזה שאדם חוזר על הפסוק הזה מחדיר בעצמו אמונה ותקווה ובטחון. ושהקב"ה לא יעזוב אותו ובקלות המצב ישתנה. כי מי שבוטח בקב"ה אפילו שנמצא בצרה גדולה יזכה לצאת ממנה.
כל התולה בטחונו בקב"ה הרי לו מחסה בעולם הזה ובעולם הבא.
כשאדם בוטח רק בו יתברך הרי הקב"ה מכסה ושומר עליו מכל משמר ומכל פגע.
רב האנשים נכנסים ללחץ ושרויים בפחד זה רק מחמת שאיבדו את הביטחון כי אם היה לאדם בטחון בקב"ה הוא אף פעם לא היה נשבר,אלה תמיד היה אומר לעצמו הכול לטובה והכל ישתנה.
לפי הזהר ( תולדות קמב ) על הפסוק אשרי אדם עוז לו בך מסילות בלבבם, כלומר: אשרי האיש שמתחזק בקב"ה וישים בטחונו בו. ומי ששם בטחוני בקב"ה הרי הקב"ה יסייע בידו. וישמור אותו מכל רע ואין לו מה לפחד כלל.

לכן יהודים יקרים: אל תיכנסו בייאוש ובדיכאון גם כשעוברים עליכם משברים לא קלים ונדמה לכם כאילו אבד מנוס ותקווה מכם.
אם תרגילו את עצמכם לדבר אל הקב"ה כל אחד בשפתו ותספרו לו בפרטי פרטיות ( בהתבודדות ) כל המעיק על ליבכם וכל המציק לכם דעו כי לא תפסיקו לעשות זאת ותיראו רק טוב כי הקב"ה שומע תחנונים ותפילות.

לכן אף שאתם נמצאים עכשיו במצב קשה ומדוכדך ועוברים עליכם כל מיני בלבולים וירידות במצבי רוח, חלישות הדעת וקשה לכם להתגבר על כך דעו כי התבודדות וזעקה לקב"ה מועילה ומנקה הנפש מכל צרה ורוע. הרי כל זעקת יהודי נשמעת ומתקבלת ועושה רעש רב גדול בשמיים.
לפי ליקוטי מוהר"ן ( חלק א' סימן סב ) אם האדם היה מאמין שהקב"ה שוקד על שפתיו ושומע כל מה שמדבר אליו היה מתחזק מאוד לדבר יום ולילה לקב"ה לכן אם אתם רוצים לראות ניסים ונפלאות ושמצבכם ישתנה אל תסתכלו על אף אחד בעולם אלה תבקשו ותתחננו אל הקב"ה שיחוס וירחם עליכם ויוציא אתכם מהסבך שנפלתם אליו, אז אני מבטיחה שתיראו כי המצב ישנה לטובה ותיראו ישועות גדולות.
 

אודות אורייה ק

אורייה קבלה ומיסטיקה, בעלת אתר מיסטיקה ומתמחה בפתיחה בקבלה.

אורייה ק

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר