יעוץ רפואי בתוכניות רדיו, חוסר אחריות או כלי חשוב לבריאות הציבור, ורדה רזיאל זקונט | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יעוץ רפואי בתוכניות רדיו, חוסר אחריות או כלי חשוב לבריאות הציבור, ורדה רזיאל זקונט

פורסם בתאריך 06/08/2008 ע"י רקפת-בר נחשון בקטגוריה בריאות הנפש | צפיות: 2038 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: ורדה רזיאל זקונט, ורדה, פסיכולוגית, יעוץ, יעוץ רדיו, 99FM, 103FM

בשנים האחרונות הפך היעוץ הרדיופוני לנפוץ יותר ויותר. תוכניות מסוג זה זוכות לפופולאריות רבה וקיימות כמעט בכל ערוץ רדיו המכבד את עצמו.
נבחן את אחת התוכניות הנפוצות והידועות, תוכניתה של ורדה רזיאל זקונט, פסיכולוגית המשדרת בערוץ 99 לאחר שנים רבות בהן שידרה בערוץ 103 FM.
ורדה רזיאל בתוכניתה יוצרת פרובוקציות, מעוררת הדים ומושכת אש בדעותיה החד משמעיות. כאשר אמרה למאזינה להפטר מבו זוגה הלא מפרגן והבעייתי, עשתה זו בצורה פרובוקטיבית והשתמשה במשפט "תזרקי אותו" שהפך להיות מטבע לשון נפוץ למשך זמן רב.
רבים התרעמו על צורת דיבור זו, אולם כאשר נבחן את הסוגיה נראה שורדה אמנם צדקה. הפתרון הנכון למאזינה הינו להעיף את בן הזוג הבעייתי שלה לכל הרוחות ולנתק איתו את הקשר. אם המאזינה היתה נפגעת לאחר מכן מאלימות של בן הזוג המדובר, היתה נגררת לקשר ארוך שאינו מוביל לשום מקום או שהיתה נכנסת למשבר נפשי עקב הקשר, היו כולם מצקצקים בלשונם ותמהים כיצד לא עזבה אותו עד עתה. ורדה הטיחה בפניה את האמת לאמיתה, ועשתה זו בצורה כזו שלא ניתן להתעלם ממנה.
במקרה אחרת התקשר מאזין וביקש עצה לגבי ילד צעיר שנוהג לנשוך את סביבתו ללא הפסק. ורדה יעצה לו לנשוך את הילד חזרה כדי שיבין שנשיכה מכאיבה ואינה נעימה. תשובתה זו זכתה להדים רבים מאוד, הנושא עלה לכותרות, מאזינים רבים התלוננו וורדה אף הושעתה למספר ימים מתחנת הרדיו. לנשוך תינוקות וילדים זו באמת לא עצה טובה במיוחד לתת בתוכנית רדיו בעל אחוזי האזנה גבוהים בשעות הצהריים, אולם כל מומחה יודע שהדרך לגרום לילד להפסיק לנשוך היא על ידי כך שירגיש שהנשיכה אינה נעימה לסביבתו, אם ילד אחר ינשך אותו בחזרה הוא עשוי להפסיק ממנהג זה. הורה יכול אולי לעשות את עצמו נושך את הילד ובמקביל לקשר את זה לרעש או מילה שהילד לא אוהב, אולי דגדוג טורדני או משהו דומה. נשיכה אמיתית אינה מומלצת!!
הישג אחר הקשור בורדה רזיאל הינו כל סוגיית התרופות הפסיכיאטריות. אם בעבר לקיחת תרופה פסיכיאטרית היתה בגדר טאבו, או סוד אותו מסתירים מהסביבה בכל מחיר, הגישה שבה נקטה ורדה לאורך התוכניות שלה שינתה את המצב באופן משמעותי. היא הבהירה למאזינים באופן חד משמעי שבעיות נפשיות שונות, אובססיות או דכאונות נובעים מחוסר איזון כימי במוח. חוסר האיזון הזה ניתן לתיקון על ידי טיפול תרופתי, ולעיתים זו הדרך היחידה לטפל בבעיה. מאזינים רבים החלו לדרוש תרופות פסיכיאטריות מרופא המשפחה או מהפסיכיאטר שלהם, ובטוח שחיי רבים השתפרו באופן משמעותי לאחר השימוש בתרופות אלו. ורדה הקפידה לעדכן שמתן תרופות אלו יכול להעשות רק על ידי פסיכיאטר, לאחר בדיקה רפואית מתאימה, אולם תמיד נשמעו דעות של מתנגדי התרופות הפסיכיאטריות והאחרות, אשר העלו מגוון טענות כנגד השימוש בתרופות אלו. לעיתים אירחה בתוכניתה את דר.רבינוביץ אשר יעץ למאזינים מנסיונו בתחום ועזר בקידום כל תחום זה.

אודות רקפת-בר נחשון

רקפת-בר נחשון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר