עולם העבודה בתחום הביוטק | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עולם העבודה בתחום הביוטק

פורסם בתאריך 11/22/2010 ע"י אורן שץ בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 937 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משאבי אנוש, כח אדם

כשאנחנו מסתכלים על התחומים השונים שסובבים אותנו, לא פעם עולה השאלה: מה כבר אפשר לחדש? לאן אפשר להתקדם מכאן? יש תחום אחד שמהווה חלק גדול מהתשובה הזו: ביוטק. עולם הביוטק הולך ומתפתח עם השנים ונמצא במגמה אחת – כלפי מעלה. לכן, גם עולם העבודה בתחום גדל והולך, ולכם יש אפשרות להיות חלק ממנו.

 

עוד ועוד מודעות דרושים ביוטק

 

ההתפתחות המתמדת של התחום מביאה איתה, באופן טבעי, לעלייה בכמות המשרות. הרי ככל שתחום מסוים מתפתח ונהיה רווחי יותר, כך קמות להן עוד ועוד חברות ויש צורך ביותר עובדים. וכך גם ההיפך: ככל שצריכים יותר עובדים ביוטק הופך לתחום גדול יותר ויכול לעמוד בפני עצמו. וכך קורה אט אט, גם בישראל.

 

נכון להיום, ביוטק בישראל לא נחשב כענף גדול. זהו תחום שפועל בארץ כבר יותר מעשור, אך לא מתקרב במימדיו, עדיין, למימדים של עולם ההייטק למשל. ובכל זאת, עשרות אלפי עובדים מתעסקים בתחום – והמספרים הללו אמורים רק לעלות ולעלות, אם נשפוט לפי המגמות העולמיות של השנים האחרונות.

 

קצת על ביוטק...

 

חברות משאבי אנוש בתחום הביוטק משתמשות בצורות החיים השונות (גם בצמחים) כסוג של חומרי גלם, מהם הוא מפתח מוצרים טכנולוגיים. על כן שמו: ביו =חיים, טק=טכנולוגיה. זהו התחום שנחשב לעתיד האנושות, משום שהוא משלב בין שני דברים שונים לכאורה, כדי ליצור מוצרים שטרם נראו כמותם.

 

עם זאת - ולמרות הנטייה לחלום על דמויות מהסרטים בהקשר הזה (כדוגמת אדם-מכונה או רובוקופ) - עולם הביוטק הרבה יותר צנוע, לפחות כיום. חברות ביוטק מתרכזות בעיקר בפיתוח תרופות ותכשירים שמשתמשים במה שיש לטבע להציע. כך, לדוגמא, פותחה והשתכללה האומגה 3 שכולנו מכירים. תכשירים נוספים משמשים להמרצה, להרגעה או לשיכוך כאבים. וזהו רק קצה קצהו של התחום.

 

עבודה בעולם שכולו ביוטק

 

כפי שציינו, השגשוג המתמשך של התחום מביא לעוד ועוד משרות דרושים ביוטק בכל רחבי העולם וגם בארץ. היום ישנם כבר לוחות דרושים שמקצים סקטור נפרד לתחום הזה וחברות השמה שמתמחות בעולם הביוטק – וזה אומר הכל.

 

האפשרויות בתחום רבות מאוד היום. חברות ענק כמו י.ב.מ כבר הבינו מזמן את הפוטנציאל שיש לתחום והחליטו להשקיע בו, בידיעה שבעתיד ההשקעה תוחזר להם, ובגדול. וזו בדיוק ההזדמנות שלכם לנסות לרכוב על הגל הזה.

 

הדרך המומלצת ביותר: השמת ביוטק

 

מכיוון שהשוק בארץ נמצא עדיין בחיתוליו, לא תוכלו להתמצא בו ולהגיע לכל חברה לבדכם. ישנן הרבה חברות כח אדם ישראליות שעוסקות בתחום, אך הן אינן מוכרות מספיק. אתם צריכים השמת ביוטק כדי להגיע אליהם. חברות השמה שמתמחות בתחום הביוטק יידעו לכוון אתכם בדיוק למקום הנכון, על פי הנתונים האישיים שלכם.

 

ומה דרוש לי כדי להיות עובד ביוטק?

 

כדי לעבוד בתחום, מומלץ כמובן ללמוד לתואר ראשון בביוטכנולוגיה או לתואר משולב עם הנדסת מזון. עם זאת, כל תואר בתחום מדעי החיים (ביולוגיה, כימיה, ביוכימיה, אקולוגיה וכדומה) יכול להקנות לכם משרת ביוטק.

 

חשוב שתדעו כי לפחות כיום, השכר בחברות ביוטק נחשב לנמוך, במיוחד יחסית למקובל בחברות הייטק. זה לא אומר שאתם צריכים לחפש במקביל גם עבודה חלקית כהשלמת הכנסה, אך חשוב שלא תבואו עם ציפיות גבוהות מידי. ההתפתחות של עולם הביוטק מבטיחה לכם גם אפשרות להעלאות תכופות בשכר ולא פחות חשוב מזה – עבודה מרתקת בכל רגע נתון.

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר