מה זה קנדידה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה זה קנדידה

פורסם בתאריך 11/17/2010 ע"י תמר טובי בקטגוריה רפואה אלטרנטיבית | צפיות: 1080 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: קנדידה, אבחון קנדידה, טיפול בקנדידה, בטן נפוחה, פטרייה בלשון, פטרייה בנרתיק, דלקת בנרתיק, דיאטת קנדידה, קנדידה השמנה, תזונת קנדידה, טיפול טבעי בקנדידה, קנדידה סנטר

קנדידה אלביקנס היא פטריית שמר השוכנת באורח קבע בעור ובקרומים הריריים של חלל הפה, הרקטום, או הנרתיק. כאשר הפטרייה מתפרצת, היא עוברת דרך מחזור הדם אל איברים שונים בגוף וגורמת לפגיעה תפקודית ממשית. באופן פשטני, זיהום הנגרם ע"י קנדידה אלביקנס הוא זיהום פטרייתי שמתחיל במערכת העיכול ומתפשט אל איברים ומערכות אחרות בגוף.

הפעילות של קנדידה אלביקנס משולה להתנהגות טפילית: הפטרייה תוקפת את דפנות המעיים, חודרת דרכם למחזור הדם ושוכנת באיברים הפנימיים. התוצאה היא מגוון תסמינים טורדניים , ביניהם: בטן נפוחה , חולשה ועייפות כרונית, כאבי ראש, דלקת בנרתיק , השמנה, הפרעות במערכת העיכול וזו רק רשימה חלקית.

פטריית קנדידה גורמת להפרעה במערכת העיכול ופוגמת ביכולת הגוף לספוג מרכיבים תזונתיים חיוניים. הפגיעה החמורה ביותר נצפית אצל אנשים הסובלים מפעילות לקויה של מערכת החיסון (קשישים, חולי סרטן ואיידס, חולים במחלות כרוניות ועוד). מרכיבי המזון אינם נספגים בגוף, דבר הגורר תחלואה ופגיעה בתפקוד איברי ומערכות הגוף. קנדידה אלביקנס עשויה לעבור גם דרך מגע מיני.

ישנם סימפטומים רבים הנגרמים עקב זיהום מסוג קנדידה אלביקנס. חולה עשוי לחוות חלק מהסימפטומים, או לסבול מכולם, כתלות בחומרת הזיהום ובמצבו הבריאותי. התסמינים כוללים:

* עייפות כרונית
* סינוסיטיס/ נזלת כרונית
* הפרעות בשינה
* כאבי מפרקים
* תסמינים הדומים לשפעת
* כאבי ראש
* עלייה במשקל
* תסמינים נפשיים (דיכאון, חוסר ריכוז, מצבי רוח מתחלפים)

הסימפטומים הנ"ל הם הנפוצים ביותר בזיהום פטריית קנדידה. דרגת עוצמתם יכולה להיות מתונה עד חמורה.

קיימות מספר בדיקות שמאתרות נוכחות של קנדידה בגוף. אבחון נכון בשילוב אמצעי ריפוי מתאימים יכולים להביא לחיסול מוחלט של הפטרייה הטורדנית ולהעלמות הסימפטומים. על מנת לטפל באופן יעיל ונכון בפטריית קנדידה דרושה בקיאות בהיסטוריה הרפואית של החולה, בדיקה גופנית ובדיקה מעבדתית (בדיקת דם או תרבית הנלקחים מהפציינט). כאשר מאבחנים זיהום קנדידה, חשוב להתייחס למצבו הבריאותי הכללי של החולה ולבדוק האם קיים מצב רפואי הגורם לזיהום. בכל מקרה, הכרחי לטפל בגורם שמביא להתפרצות הפטרייה ולא רק בסימפטומים.

במידה ועולה חשד להימצאות זיהום קנדידה בגוף, חשוב לפנות לרופא או מטפל בהקדם האפשרי. זיהום קנדידה עשוי להוות איום משמעותי לבריאותך ואף לחייך.
 

אודות תמר טובי

קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון המוסמך לטיפול בקנדידה המאחד רופאים קונבנציונלים יחד עם מרפאים טיבעיים תחת קורת גג אחת. מרכז קנדידה סנטר פועל לאבחון מעבדתי ומרכז שיטות טיפול בקנדידה מתחום הרפואה הקונבנציונלית והמשלימה לאנשים הסובלים מתופעות קלות עד קשות מזיהום פטרייתי אקוטי או כרוני

תמר טובי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר