תאמינו או לא, רוב טבעות האירוסין לא מושלמות בהתחלה. | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תאמינו או לא, רוב טבעות האירוסין לא מושלמות בהתחלה.

פורסם בתאריך 11/06/2010 ע"י שמעון בר יוחאי בקטגוריה כללי | צפיות: 613 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טבעות אירוסין, טבעת אירוסין, תכשיטים, יהלומים, יהלום, טבעת יהלום, טבעת נישואין, טבעת נישואים

יהלומים רבים, משתחררים , כשהם בעלי מגרעות מולדים ברמת הניקיון והצבע, למשל בועות אוויר, נקודות שחורות (פחם), או סדקים פנימיים. חיסרונות אלו שנוטים להיות בולטים אינם נעלמים גם מעיניהם הרגילות של הצרכנים הפשוטים בעיקר בשימוש בתכשיטים שנמצאים על ידי האישה רוב הזמן כמו טבעות אירוסין או טבעת נישואין.

תחום היהלומים פיתח סוגים רבים של טכניקות "טיפול" סינטטיות לתיקון חיסרונות מולדים אלו, שמטרתן לשפר את רמת הניקיון או איכות הצבע של היהלומים הפגומים. אופני פעולה אלו אפשריות ליישום אך ורק על יהלומים שבהם הפגמים אורכיים, ומגיעים אל פני השטח של היהלום. קיימות מתודות טיפול רבות ואלה הן העיקריות שבהן:
1. שטיפה ומילוי יהלומים: במסגרת שיטה זו, שמהווה את שיטת הטיפול השכיחה ביותר ביהלומים פגומים, "נשטפים" השברים אל מחוץ ליהלום תוך ניצול בסדרת חומצות והרתחה עמוקה. בסופו של שלב זה, ממולאים הפגמים והסדקים ביהלום בכמות זעירה של חומר סילקוני שקוף, בעלי איכויות שבירת אור שוות לאלו של יהלומים טבעיים.
2. קידוחים בלייזר: טיפול שהוא מעין ניתוח כירורגי ביהלום, כאשר השברים נמצאים בנקודה ספציפית של היהלום. במסגרת דרך טיפול זו, קודחים דרך היהלום באמצעות קרני לייזר, ו"שוטפים" את הסדק אל מחוצה לו.
3. צביעת יהלומים: טיפול במסגרתו יורים על יהלומים פגומי צבע על-ידי קרן של אלקטרונים. טיפול צביעת יהלומים איכותי, עתיד להביא לשינוי צבעו הקודם והפגום של היהלום.

4. High Pressure - High Temperature (טיפול HPHT): נוהל טיפול מלאכותית, שמנסה לדמות עד כמה שאפשר את המקום הטבעי בהם נוצרים ומתפתחים יהלומים בבטן האדמה. מטרתה העיקרית של פרוצדורה זאת, היא לשנות לטובה את רמת הצבע של היהלום.
אם כן, נשאלת השאלה - יהלומים מטופלים זה דבר טוב או רע?
התשובה כמו בדוגמאות רבות מורכבת ותלויה לרוב בשימוש שנעשה ביהלום.
יהלומים מטופלים - למה זה טוב?
באופן בסיסי, בשל המחיר של יהלומים אלו. מחירם של יהלומים מטופלים רוב הסיכויים שיהיה נמוך בכ- 40%, בהשוואה יהלומים לא מטופלים בגדלים פיזים דומים. בצורה זו, מתאפשר לרכוש יהלומים גדולים יותר במסגרת אותה השקעה כספית, או לבזבז על תכשיטים מרובי יהלומים, כגון תליונים או צמידים טבעות אירוסין
בעלות יהלום גדול וכו'.
יהלומים מטופלים - למה זה רע?
המרכיבים הסיליקוניים השקופים המוכנסים למילוי הבקעים ביהלומים, מגלים לאחר זמן מסויים רגישות משמעותית לטמפרטורות גבוהות ולחומרים בעלי תכונות חומציות. על כן, היהלומים נוטים להישחק תוך מס' שנים ממועד הטיפול, לאבד מבוהקם ולקבל מראה עמום ולא צלול. העובדה הזאת נכונה בעיקר לתכשיטים דוגמת טבעות אירוסין
וטבעות יהלומים, הנמצאות בשימוש תכוף על יד האישה..
המאמר נכתב באדיבות אתר Alito

אודות שמעון בר יוחאי

שמעון בר יוחאי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר