יהלומים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יהלומים

פורסם בתאריך 11/03/2010 ע"י אורן שץ בקטגוריה זוגיות | צפיות: 496 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: יהלומים, טבעות אירוסין

כשאתם שומעים את המילה יהלומים, על מה אתם חושבים? על העוצמה של היהלום? על היופי הבלתי נגמר שלו? על המחיר היקר, שכמעט בלתי אפשרי לעמוד בו? הכל נכון, חוץ מהעניין האחרון. כי היום אפשר למצוא יהלום במחירים שכל אחד כמעט יכול לעמוד בהם. צריך רק לדעת מה לחפש.

יהלומים לכל טבעת

ברור לכולנו כי טבעות אירוסין, למשל, לא יהיו מושלמות ללא האבנים המדהימות הללו, אם אלו יהלומים שחורים או רגילים. טבעות יהלומים הן הדבר היוקרתי ביותר שקיים היום בעולם התכשיטים וכל אדם שרוצה להעניק לעצמו או לבן זוגו מראה יוקרתי, יקנה לו טבעת יהלום.

יהלומים גם על כל תכשיט

אבל לא חייבים להישאר רק בתחום של טבעות יהלומים. האבן המדהימה הזו תתאים לכל תכשיט שהוא, בין אם זו שרשרת יהלומים או צמיד מרהיב. היהלום מתאים לכל חלק בגוף האדם – אפילו כאבן בקצה הפירסינג בטבור – כך שאין צורך להתקבע על סוג אחד בלבד. תכשיטים עם יהלום הם שילוב מושלם ומנצח בכל מצב.

אבל המחיר, המחיר...

אז זהו, שכאן הטעות הגדולה של רוב האנשים. הדעה הרווחת של כולם היא שיהלומים יגרמו להם לפשיטת רגל או ייאלצו אותם לחסוך כסף שנים על גבי שנים. וזה לא תמיד נכון. אם תדעו איזו אבן לבחור תופתעו מהמחרים שתשיגו, כשאתם לא פוגעים אפילו במעט במראה הסופי. היוקרה של התכשיט תישאר, לא משנה איזה יהלום תבחרו.

כדי שזה יקרה, אתם צריכים לדעת על מה לשים את העין, מה לשאול ומה לבדוק. יהלומים כוללים כמה קריטריונים שקובעים את המחיר הסופי – המשקל, הבהירות, כמות הפגמים וצורת הליטוש. אם תמצאו יהלומים שמציגים נתונים שיספיקו לכם, תוכלו להשיג יהלום שנראה נפלא ולא עולה יותר מידי. עכשיו נבין איך עושים זאת.

יהלומים מדורגים לפי הצבע שלהם

נכון שאתם נדהמים מהיהלומים הנוצצים והמרהיבים שיש בסרטים או בחלונות הראווה של החנויות? זה קורה בעיקר משום שהצבע שלהם 'נקי' מאוד, קרוב לשקוף. ואם אתם רוצים יהלום מרהיב, אתם צריכים אותו כמה שיותר בהיר. הבהירות מסומנת באותיות אנגליות: D היא הרמה הטובה ביותר, Z היא הנמוכה (בה היהלום ייראה אפילו צהוב).

אבל, זה לא אומר שאתם חייבים לשאוף לאות D. גם טבעות בדירוג נמוך יותר יהיו בהירות מספיק. עין לא מקצועית פשוט לא תבחין בהבדל. לכן, גם טבעות המדורגות כ-H ישרתו נאמנה את המטרה שלכם. ויהיו כמובן זולות יותר.

יהלומים עם פגמים עולים פחות

כל יהלום מגיע עם פגמים, כשמעט מאוד יהיו מושלמים. אבל גם ריבוי יחסי של פגמים לא אומר שתצטרכו לוותר על האבן. גם כאן, רוב הסיכויים שלא תבחינו בפגמים הללו. עניין הפגמים מוגדר כבהירות וככל שהיא נמוכה יותר, כך היהלום יעלה פחות.

יהלום נשקל בקראט

שלא כמו בזהב, הקראט מסמל את משקלו של היהלום. גם הנתון הזה ישפיע על המחיר. לדוגמא: טבעות יהלומים עם כמה יהלומים קטנים יעלו לעיתים פחות מאשר טבעת יהלום עם אבן אחת גדולה, אם משקלם הכולל יהיה נמוך יותר מאשר של האבן היחידה.

ישנם עוד דברים שמשפיעים על מראה היהלום כמו החיתוך שלו והשילוב שלו עם החומרים מהם עשוי התכשיט, אך בגדול, שמירה ובירור של כל הפרמטרים שהזכרנו כאן יבטיחו לכם יהלומים שנראים מצוין ועולים מצוין – בדיוק כמה שציפיתם.
 

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר