כיצד לייעל את המשרד עם מכשירים משולבים? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כיצד לייעל את המשרד עם מכשירים משולבים?

פורסם בתאריך 10/24/2010 ע"י נועם ריבלין בקטגוריה כללי | צפיות: 695 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מדפסות, מכשירים משולבים, מכונת צילום, מדפסת לייזר

מכונת הצילום הראשונה הומצאה בשנות השלושים, אך רק בתום עשור החלו לפתח אותה לשימוש מסחרי. הפקס המודרני נוצר באמצע שנות הארבעים, אבל הפך למוצר מבוקש רק בשנות השמונים. המדפסת המודרנית המחוברת למחשב עברה כמה וכמה גלגולים ממדפסות הסיכות של שנות השמונים. הסורק גם הוא הגיע עם העידן הממוחשב.

 

מה המשותף לכולם? כולם הפכו לחלק מהנוף המשרדי שלנו בעידן המודרני, כל אחד חיוני לא פחות מהשני. אבל היום כבר אין צורך בארבעה מכשירים אלקטרוניים שונים הניצבים בשורה ארוכה – לשם כך הלא הומצאו מכשירים משולבים.

מכשירים משולבים הם שם נרדף עבור מדפסות משולבות: מדפסת שהיא גם מכונת צילום, גם סורק וגם פקסימיליה (או לפחות או סורק או פקסימיליה). השם מכשירים משולבים, כמתבקש, נובע מכך שהם משלבים כמה פעולות של מכשירים שונים בקופסה אחת קומפקטית יותר. מכשירים משולבים אינם רעיון חדש, שכן היום הרעיון של מכשירים משולבים קיים לא מעט בטכנולוגיה המודרנית. שהלא מהם אייפונים אם לא סוג של מכשירים משולבים? מכשירים משולבים אלו הם למעשה טלפון סלולארי, המשמש גם כמחשב פאלם, גם לצורך גלישה באינטרנט, גם כנגן מדיה, והחל מהדור השלישי גם כמצלמות.

במשרד, מכשירים משולבים חשובים ויעילים עוד יותר. קודם כל, מבחינת הנפח. במשרדים קטנים, שבהם המקום מוגבל וצפוף ומקומות האחסון מוגבלים, עדיף להציב מכשירים משולבים, שמאפשרים הצבת מכונה אחת במקום ארבע (במיוחד כשמדובר על חיסכון בהצבת מכונת צילום, שהיא לרוב גדולה יותר מיתר המכשירים).

שנית, מכשירים משולבים עושים הכל במקום אחד. אין צורך לרוץ ולהתרוצץ בכל רחבי הקומה כדי לשלוף את הנייר מהמדפסת, ללכת לצלם אותו במכונת הצילום, להמשיך אל הפקס במשרד השני כדי לשלוח עותק לסניף השני, וכן הלאה. מכשירים משולבים חוסכים ריצות, ובל נשכח – מכשירים משולבים הם ממוחשבים ומחוברים לרשת המחשבים שלנו. כלומר, דרך המחשב אנו יכולים מראש לשלוח את הקובץ אל מכשירים משולבים ולהגדיר מה אנו רוצים שיעשו בו – כמה עותקים לצלם, כמה להדפיס, למי לפקסס וכהנה וכהנה.

נכון, מדפסת משולבת עולה יותר ממדפסת לייזר רגילה. אז מדוע לרכוש מכשירים משולבים? קודם כל כי הם חדישים יותר, הרבה יותר ממכונת צילום ישנה, ועל כן עמידים ואיכותיים יותר, כמו גם מתקשרים עם מערכת המחשבים המשרדית. דבר שני – החיסכון לטווח הארוך והקצר, במקום, בשיפור יעילות העבודה. בסופו של דבר, קניית מכשירים משולבים עדיפה על רכישת כמה וכמה מכשירים נפרדים, מה גם שכל אותם מכשירים משולבים ניתנים לחיבור ליותר ממחשב אחד בעת ובעונה אחת, מה שמאפשר להשתמש רק במכשיר אחד למשרד קטן-בינוני, ופשוט לחברו לכל המחשבים.

לפני רכישת מכשירים משולבים בדקו אלו כמויות עבודה נדרשות למשרד שלכם, והאם יש פרמטרים ספציפיים הדרושים לכם – הדפסה צבעונית למשל, קצב הדפסה מהיר ביותר וכן הלאה. כך יהיה לכם קל לבחור מכשירים משולבים המתאימים לכם.
 

אודות נועם ריבלין

נועם ריבלין

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר