הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם

פורסם בתאריך 10/12/2010 ע"י רן בקנברג בקטגוריה אומנות | צפיות: 717 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פסיכומטרי, לימודים, הצלחה, קורסים, קורסי פסיכומטרי, 700, 800, לימודים אקמאיים, קבלה לאוניברסיטה, המרכז הארצי לבחינות והערכה, טיפים, לא אומרים לכם, סודות, בחינה, בחינות, בחינה פסיכומטרית

 הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם
אני זוכר את הזמן שהגעתי למסקנה, שאני צריך להתחיל להתכונן נפשית לבחינה הפסיכומטרית. לא ידעתי על מה כולם מדברים, ממה אנשים כל כך מפחדים ולמה אומרים שכל כך קשה להתקבל לבית הספר לרפואה. הייתי תלמיד טוב בסה"כ, ממוצע בגרות קצת מעל 110, מעולה במקצועות הריאלים, פחות טוב במקצועות האומנים. היה לי חבר נוסף שלמד איתי בכיתה, חבר שהוא כמו אח, גם הוא רצה להיות רופא. שנינו חלמנו להיות טייסי קרב בכלל התאמנו רצנו....אז התאמצנו...זה לא הלך. נפגשנו יום אחד במכון כושר לאחר שהשתחררנו, וחשבנו שאולי ננסה ללכת ללמוד בלי הקורס. הלכנו לספרייה העירונית והסתכלנו על הספרים של רשת שלא קיימת היום...מכון שחר...ונדהמנו, היינו רחוקים, ממש רחוקים מלדעת כל מה שהיינו צריכים.

 

ההחלטה שהולכים לקורס
ראינו מה אנחנו שווים והחלטנו לרדת מהרעיון המחתרתי משהו, לגשת לבחינה בלי הקורס. בימים שבהם צריך 750 כדי להתקבל לרפואה..צריך ללכת בידיעה שאתה עושה את הכי טוב שאתה יכול. אז עשינו קצת ברורים, וראינו שרבים מהלומדים בבית הספר לרפואה באוני' ת"א למדו בקידום. אז חיפשנו את באינטרנט את האתר של קידום, הכנסנו את הפרטים שלנו וכעבור יום חזרו אלינו ונרשמנו.
אני וגם החבר זוכרים את המבחן הראשון בקורס. אומרים שמי שלמד מתמטיקה 5 יח' בתיכון, קל לו החלק המתמטי...אבל לא בטוח שמי שאומר את זה יודע מה הוא אומר. המבחן ממש לא היה קל ושנינו קיבלנו ציונים נמוכים בהרבה מאלה שאליהם שאפנו..612. ו582..דווקא פתור באנגלית היה. קיבלנו את הציונים והיינו מיואשים משהו...אמרנו לעצמנו שאין סיכויי...מה אנחנו יכולים ללמוד שישפר אותנו מספיק כדי לקבל 750...אותו ייאוש מהר מאוד נמחק.
מתחיל הקורס והשיפור בא..והוא בא מאוד מהר. פתאום מה שלקח שתי דקות לפתור לוקח רק חצי דקה. החלק המתמטי והחלק המילולי השתפרו פלאים. בחלק המילולי – פתאום המילים נראות מוכרות, הקשרים באנלוגיות נראים ברורים מתמיד, בפטלים יודעים מה לחפש גם כשלא תמיד מבינים את השורש ושאלות ההיגיון נפתרות בהרבה הרבה פחות זמן. בחלק המתמטי - שורשים וחזקות נפתרים יותר מהר, תרגילי האי שוויוניים נעשים בצורה טכנית ומהירה ואת הגרפים פותרים בלי שום בעיה.
ניגשים לעוד מבחן לקראת אמצע הקורס וממתינים לציונים. זה נראה הרבה יותר טוב וככה באמת היה 695 ו 672. היינו על הגל, היינו בדרך הנכונה, אבל עדיין לא קרובים למה שרצינו. המשכנו ללמוד..חרשנו קרענו את התחת...ואז למדנו עוד. הגענו לשלב האחרון של הקורס וקיבלנו טיפים אחרונים, העומס נהיה גדול יותר ואם בעבר עסקנו 80% תאוריה ו20% פרקטיקה, עכשיו היחסים התהפכו. הגענו למבחן הסוף ופחדנו נורא. אמרנו לעצמנו שזה מה שיגיד האם הסיפור שלנו יגמר רע או טוב. ניגשנו עשינו וכעבור שלושה ימים היה שיעור וקיבלנו ציונים....759 ו743. עכשיו התחלנו לדבר...

יום הבחינה מגיע ואנחנו נפגשים השכם בבוקר עם המדריך ועוד כמה חברים לקורס. אנחנו מודאגים, אנחנו לחוצים, אבל הוא מרגיע אותנו ואומר "תקשיבו אתם יכולים כבר קיבלתם מה שהייתם צריכים, ציון טוב תקבלו שניכם, מקסימום תעשו עוד פעם ותגיעו לאיפה שאתם צריכים". אז ניגשנו לבחינה...ולא היה לנו קל בכלל. היינו מבואסים היינו מיואשים...בית הספר לרפואה נראה רחוק מתמיד.
ואז הגיעו הציונים. שנינו אמרנו לבני משפחתנו שאנחנו לא רוצים לראות בעצמנו וביקשנו שיקריאו לנו במקביל את הציונים...כל פרק בנפרד...כל פרק עם הפסקה..שנינו עם ספיקרים מחכים לשמוע לגבי גורלנו...
ואז זה מגיע... כמותי – 148, 146 .....מילולי- 148, 145 ... אנגלית...148, 150 ובסה"כ 773 ו 769. צהלות השמחה נשמעו בשני הבתים. פתאום הכל נהיה הרבה יותר קרוב, פתאום החיים נראים הרבה יותר פשוטים.
אז עכשיו שנינו לומדים בבית הספר לרפואה(בפקולטות שונות) מחכים שהשנים הקליניות שלנו יעברו ונקבל הסמכה כרופאים בישראל.


אז זה הסיפור שלי והסיפור של חבר שלי..(שעבר אותי אבל בסוף רק בקצת)..וזה גם יכול להיות הסיפור שלכם. אם אתם רוצים לקבל ציון גבוה, קידום הוא בהחלט אחד הקורסים שיכול להביא אתכם לשם. נכון גם האחרים טובים, אבל בשבילנו זה הקורס שעשה את ההבדל.
אז מה זה אומר בשבילכם? זה לא אומר שאתם צריכים לקבל את מה שאני אומר כמובן מאליו...שוב כמו שאמרתי יש הרבה קורסים טובים...אבל בעצם למה לא לברר? פנו לקידום אישי http://tinyurl.com/2942vna השאירו את הפרטים שלכם, ותקבלו הסברים והצעת מחיר. לא תרצו? תעדיפו מישהו אחר? אז תבחרו בו..אבל אין שום סיבה לא לשמוע הצעה, לעשות סקר שוק.
הרבה בהצלחה בפסיכומטרי ועכשיו אני יכול להגיד..אם לא תחשבו שזה נורא..זה לא יהיה נורא...

בהצלחה ממני רן
קידום אישי לקבלת הצעה ללא כל התחייבות:

http://tinyurl.com/2942vna
 

אודות רן בקנברג

רן בקנברג

רן בקנברג

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר