עיצוב טבעות - על מה צריך לשים לב? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עיצוב טבעות - על מה צריך לשים לב?

פורסם בתאריך 10/03/2010 ע"י גיא אלון בקטגוריה אומנות | צפיות: 1149 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עיצוב טבעות, יהלומים, טבעות נישואין, טבעות אירוסין

עיצוב טבעות למגוון מטרות התאפשר לאחרונה ביתר שאת ובמחירים נמוכים יותר, הן בגלל ירידת מחירי הזהב, והן בגלל ההתפתחות הטכנולוגית בתהליכי העיצוב והביצוע עצמם. מסיבה זו עיצוב טבעות בצורה מותאמת אישית הופך בימנו לנגיש כמעט לכל כיס. להלן נציג כמה דוגמאות בהן עיצוב טבעות יכול להיות לעזר, והשיטות לביצוע עיצוב טבעות.
 

עיצוב טבעות נישואין ואירוסין
 

עיצוב טבעות נישואין מקובל מאוד בעולם כולו, ונע בין בחירת סוג המתכת (בדרך כלל זהב, אולם גם כאן קיימים כמה וכמה סוגים וגוונים של זהב) ועד שילובי מתכות, שיבוץ אבנים, עבודות רקיעה וחריטה ועוד. בישראל ובחתונות על פי דת משה באופן כללי, קיימת הדרישה כי הכלה תוכל בקלות להעריך את שווי הטבעת.

מסיבה זו, היות ורוב הכלות לא מתמחות בצורפות ושווי אבנים, הטבעת חייבת להיות עשויה מתכת יקרה (בדרך כלל זהב צהוב או לבן) בעיצוב פשוט מאוד (לעניין ההלכתי נוסף גם עניין רעיוני ערכי, היות ופשטות הטבעת מסמלת לכאורה את העובדה שהחתן בחר בכלה בגלל תכונות פנימיות ולא בגלל יופי חיצוני בלבד).
 

עם זאת, את מה שאנו מחסירים לכאורה בעניין של עיצוב טבעות נישואין, ניתן בהחלט למלא בטבעות אירוסין. טבעת האירוסין חסרת משמעות הלכתית או חוקתית, ולמעשה מהווה מתנה המוענקת במעמד המרגש של הצעת הנישואין. מסיבה זו ניתן בהחלט "להתפרע" בעיצובים שונים. עיצוב טבעות פשוט כולל חריטה, הניתנת לביצוע זול יחסית (לעיתים אפילו במחיר הטבעת) למעשה בכל חנות צורפות.

החריטה יכולה להיות בכל גודל, צורה וסוג, החל ממילה בודדת וכלה במשפטים שלמים. עם זאת, החיסרון העיקרי הוא חוסר היכולת להחזיר או להחליף מוצרים שנחרטו (בתקווה כי לא תזדקקו לכך כאשר מדובר על עיצוב טבעות אירוסין).
 

נקודה נוספת בה מקובל לרכז תשומת לב רבה בעניין של עיצוב טבעות אירוסין היא שיבוץ אבנים. שיבוץ אבנים דורש בדרך כלל זהב "טהור" יותר, 18 קראט, שהוא זהב רך יותר ולכן מאפשר עבודה עדינה יותר שלא תפגע באבן.

התפתחות טכניקות שיבוץ שונות מאפשרות לבצע עבודות מסובכות בהרבה משיבוץ אבן בודדת, כמו לדוגמא שיבוץ "חיצוני" (גורם לאבן להראות בולטת יותר), שיבוץ אבנים רבות בתבניות קבועות מראש (מוזיל מאוד את עלות חומרי הגלם עם תוצאה מרשימה לא פחות) ועוד.
 

לבסוף, עיצוב טבעות אולטימטיבי מתייחס גם לצורת הטבעת. חשוב לדעת כי טבעות מגיעות בגדלים שונים, ואף כי ניתן לשנות את הגודל לאחר הייצור, עיצוב טבעות מסובך יכול לאבד מיופיו בסוג כזה של שינויים לאחר מעשה. מסיבה זו התחילו ממדידת הגודל המדוייק (ניתן לעשות זאת על בסיס טבעות קיימות). עיצוב טבעות כזה נעשה בדרך כלל על ידי מודל ממוחשב, ולאחר מכן יציקה או עיבוד ידני וממוחשב כאחד.
 

עיצוב טבעות למטרות אחרות

אף ששוק עיצוב טבעות נשלט בעיקר לצורכי נישואין ואירוסין, ניתן בהחלט להזמין עבודות עיצוב טבעות כמתנות למטרות אחרות. תחום נוסף שעלול לעניין את חובבי עיצוב טבעות הוא עיצוב טבעות חותם וטבעות לגברים.

המאמר מוגש על ידי פורטל טבעות הגדול בישראל, בו ניתן למצוא אינדקס חנויות תכשיטים ומעצבי טבעות,לקרוא מאמרים מקצועיים בתחום ועוד.
 

אודות גיא אלון

גיא אלון

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר