הדפסים שחור ולבן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הדפסים שחור ולבן

פורסם בתאריך
Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'America/New_York' for 'EDT/-4.0/DST' instead in /home/publihse/public_html/article.php on line 204
07/28/2010 ע"י דני גלעד בקטגוריה ביקורות | צפיות: 1473 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר:

שחור ולבן הם צבעים בסיסיים הנראים כמעט בכל פוסטר, אלא שעולם הפוסטרים התקדם בזכות התפתחות הדפוס אשר הכיל בהתחלה שני צבעים בסיסיים בלבד, שחור ולבן, אפילו האפור האפור לא היה אז די בשימוש, לא נראו סוגי פרסומות נוספים או מגוונים, חוסר הגיוון גרם לזלזול בנושא הפרסום דרך פוסטרים. בד בבד יצאו לשוק אמצעי תקשורת חדשים אשר פתרו את בעיית הפרסום בדרך שונה, אטרקטיבית יותר ואילו נושא הפוסטרים הוריד הילוך. התחום האפרורי של רואה חשבון הופך כיום לסגנוני יותר ומתחיל לעבוד בצבעים.

הטכנולוגיה והתפתחותה, הדיו הצבעוני הנשפך, מהירות ההדפסה ועולם העיצוב פתחו את הדלתות בשנית לעולם הפוסטרים אשר צוברים תאוצה לאחרונה שוב, אמנם כולנו רואים עדיין פוסטרים של צבע ועוצמה גדולה אלא שעולם העיצוב שב להשתמש באפליקציות שונות בצבעי הבסיס, השחור הלבן ומה שביניהם, האפור. צבעי הבסיס בעולם העיצוב משדרים אמירה חזקה וחותכת יותר, אמינה יותר ומשכנעת מול פרסומות הצבע בתחומים מסוימים וביניהם: נושא העיתונות, שמירה על איכות הסביבה, פוליטיקה ועוד. אלא שפוסטר או פרסומת בסופו של  דבר צריך להיות האהבה שלנו, הבחירה שלנו ועם הצבע ניתן לנו יותר חיים. חשובה לנו פחות האמירה, הרי ברור שנבחר בפוסטר צבעוני ולא שחור לבן.      

כאשר מוזכרת המילה מסמך ידוע מראש כי מדובר בדף נקי עליו נכתב או הודפס בדיו כהה. מהפכת הדפוס הביאה עימה אופציית העתקה נוספת מעבר להדפסת מסמך ראשוני.

צילום, פעולת הצילום נעשית באמצעות מכשור מכני כימי או דיגיטאלי המשחרר כמויות של אור בהתאם לאזורים השונים על גבי המסמך. את המכונה הראשונה המציא עו"ד מארה"ב כפטנט שהיה אמור לחסוך זמן והתעסקות מיותרת בעבודתו. המכונה המשוכללת כללה שימוש באבץ וגפרית והחשמל היה סטטי. עם השנים הטכנולוגיה המתפתחת המציאה את המושג זירוגרפיה שהוא צילום מסמכים על ידי חשמל ממש, שיטה זו מעוגנת בשימוש בחשיפה לאור ובמטענים חשמליים המושכים זה את זה כמגנט.

המצאת צילום המסמכים הטכנולוגית מהווה אבן דרך סופית, משום שעם פיתוחה ניתן היה כבר לבצע צילום בשחור לבן וכן בצבעוני, מה שנשאר לשכלל הוא את מהירות פעולת המכונה, אך בימינו עם עליית המודעות לאיכות הסביבה גם נייר מודפס פחות במשרדים ובבתי ספר. בניגוד למודעות ההולכת וגוברת אנשי השיווק יטענו כי צילום מסמכים דרך מכונות צילום היא שיטה נעזבת משום שעלויות ההדפסה זולות יותר. היום, עד לשלב ההדפסה הכל נעשה באופן דיגיטאלי דרך המחשב כולל צילום מסמכים באמצעות סריקה. מה שנותר לנו הוא להמשיך ולטעום מן הטכנולוגיה ההולכת ומשתפרת למענינו ולמען הסביבה. כמה מהנות ומקוריות הן חולצות מודפסות.

 

אודות דני גלעד

דני גלעד

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר