טיפול תרופתי וטבעי ברמות כולסטרול גבוהות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפול תרופתי וטבעי ברמות כולסטרול גבוהות

פורסם בתאריך 05/16/2010 ע"י מרכז מידע גיל הזהב Human בקטגוריה מחלות וסינדרומים | צפיות: 991 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: כולסטרול, הורדת כולסטרול, מחלות לב, תזונה

הכולסטרול חיוני לגוף האדם, כולסטרול הוא מרכיב במערכות רבות בגוף ובנייה של מרכיבים שהכרחיים לקיום תקין, למשל הורמוני המין, קרומי התאים, סטרואידים, מיצי המרה שחשובים לעיכול השומנים, ויטמין D, מעטפת העצבים (מיאלין) ועוד. בעולם המערבי ישנה בעיה קשה של עודף בצריכת כולסטרול במזון, דבר שגורר עלייה ברמות הכולסטרול שמעלה בתורה את הסיכון למחלות לב וכלי דם רבות שהורגות ופוגעות בכל כך הרבה אנשים.

גורמי הסיכון שבכולסטרול גבוה
רמות גבוהות מדי של כולסטרול, ובעיקר מדובר על ערכי LDL (כולסטרול "רע") גבוהים מגבירות משמעותית את הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם שונות. כולסטרול מסוג LDL נוטה יותר להתחמצן וגם לשקוע על דפנות כלי הדם העורקיים, שקיעה זו מצרה את קוטר כלי הדם ויכולה בסופו של דבר להוביל לסתימה או פגיעה באספקת הדם השוטפת לאיברים מסוימים (בעיקר אל הלב). כולסטרול גבוה לרוב ילווה בטריגליצרידים גבוהים ושאר בעיות של השמנת יתר. רמות גבוהות של כולסטרול מסוג HDL (כולסטרול "טוב") מורידות את הסיכון למחלות לב ותורמות לבריאות כלי הדם.

טיפול תרופתי בכולסטרול גבוה
במרבית המקרים, הרפואה המערבית נוטה להיעזר בתרופות להורדת רמות כולסטרול גבוהות, בשילוב של שינוי אורחות החיים כמובן. תרופות להורדת כולסטרול הן ממשפחת הסטטינים. סטטינים הם חומרים שחוסמים את האנזים שאחראי על ייצור הכולסטרול האנדוגני בתוך הגוף ובכך תורמים להורדת רמות הכולסטרול הכלליות. המוני אנשים בישראל ובעולם כולו נוטלים תרופות ממשפחת הסטטינים בכל יום.

תרופות להורדת רמות כולסטרול עלולות לגרום לכאבי שרירים שונים אצל חלק מהמטופלים. התרופות מביאות לתוצאות טובות אך הן אינן מספיקות וחשוב לשנות את אורח החיים לבריא יותר בכל המובנים.

טיפול לא תרופתי להורדת כולסטרול
ניתן להוריד רמות כולסטרול גם בשיטות טבעיות מוכחות. אחד הדברים החשובים ביותר הוא הגברת הפעילות הגופנית שמורידה LDL ומעלה HDL בצורה משמעותית ותורמת לירידה במשקל. בנוסף חשוב מאוד לצרוך יותר פירות, ירקות, קטניות ודגנים מלאים ולהפחית בצריכת הבשר ומזונות נוספים מהחי. תוספת סיבים תזונתיים תסייע להיפטר מעודפי הכולסטרול. כמו כן, אומגה 3 מביאה תוצאות מעולות באיזון ייצור הכולסטרול בגוף.
 

אודות מרכז מידע גיל הזהב Human

מרכז מידע גיל הזהב Human

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר