האם אני באמת צריך ייצוג של עורך דין תעבורה בבית המשפט? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


האם אני באמת צריך ייצוג של עורך דין תעבורה בבית המשפט?

פורסם בתאריך 05/11/2010 ע"י שגיא קהלני בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 25160 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עורך דין תעבורה, עורך דין תאונות דרכים, נהיגה בשלילה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות

האם אני באמת צריך ייצוג של עורך דין תעבורה בבית המשפט?

אחת השאלות הנפוצות של נהגים אשר נקנסו בגין נהיגה במהירות מופרזת או עבירות תעבורה חמורות אחרות היא: "האם אני באמת צריך את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים בגין נהיגה במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה חמורה אחרת?" כן אתה צריך. אם אתה להבטיח את רשיון הנהיגה שלך לא להגיע למצב בו תצטרך להסתכן באובדן רשיון הנהיגה שלך.

חוקי התעבורה בישראל נהפכו ברבות השנים לנוקשים יותר. עבירות תעבורה וחומרתן נמדדות בשיטת ניקוד מסויימת. יותר נקודות, יותר סיכוי לשלילת רשיון נהיגה ואף יכול לגרום לאובדן הטבות מחברות ביטוח רכב שונות.

לפניכם סיפור על מצב בו תצטרכו עורך דין תעבורה על מנת לשמור על רשיון הנהיגה:

אישה כלשהי קיבלה דוח על נהיגה במהירות מופרזת ואותה אישה כעת מעוניינת לברר מהם האופציות העומדות לפניה מבחינת החוק. אישה זו, מעתה נקרא לה "רונית", קיבלה דוח על נהיגה במהירות מופרזת כאמור ובמרבית הזמן עובדת במשרה מלאה ומגדלת שני ילדים בלוח זמנים צפוף במיוחד. ברוב תמימותה, היא שילמה בדואר את הדוח. מיידית, חברת הביטוח השעתה את ביטוח הרכב שלה ובנוסף חברת הביטוח הודיעה לה רשמית שצעד זה יושם כתוצאה מהודאתה באשמה בגין הדוח שהיא קיבלה (דוח אשר קיבלה על נהיגה במהירות מופרזת - דבר אשר הגדיל את כמות הנקודות שלה). טרם מקרה זה, היה לה עבר עשיר בעבירות תנועה. עתה, היא החליטה להישפט בבית המשפט לתעבורה באמצעות ייצוגו של עורך דין מומחה (לאמיתו של דבר, עורך דין תעבורה יכול לייצג אותך, מבלי נוכחותך בפועל בבית המשפט וכך לחסוך ממך את בזבוז הזמן וההתרוצצות מול בית המשפט), עורך הדין לתעבורה יודע שבתי המשפט מוכנים להתחשב במספר נקודות מועט ועבר נקי מאישומים, לטעון טענות להפחתת העונש, או שיטות אחרות שיכולות להשפיע על ביטול או הפחתת הסכום של הדוח על נהיגה במהירות מופרזת.

כמובן שבית המשפט החליט לא לשלול את רשיונה, אבל, כשנהג מקבל דוח על נהיגה במהירות מופרזת או עבירות תעבורה שונות, לא רק שהוא צריך לדאוג להשעיית ביטוח הרכב שלו, אלא אף מסתכן בשלילת רשיון הנהיגה שלו.

אם כן, כיצד עורך הדין לתעבורה מנע את שלילת רשיון הנהיגה שלה?

רונית פנתה לייצוגו של עורך דין תעבורה והלה עתר בעדה לבית המשפט לתעבורה, נשא ונתן עם בית המשפט להפחתת הסכום הכללי של הדוח בזמן שהיא הייתה בביתה וטיפלה בילדים או המשיכה בעבודתה. מיותר לציין כי ללא ייצוגו של עורך דין תעבורה מומחה, רונית הייתה מתרוצצת ומוציאה כספים מיותרים (פרמטרים אשר גורמים לפגיעה באורח החיים התקין של עבודה-ילדים-בית). דרך אגב, פנייה לעורך דין תעבורה בכל הקשור לביצוע עבירות תעבורה חמורות יותר או פחות, אינה מותרות לעשירים בלבד! כל אדם, כמוני וכמוך, אשר מחושב עד השקל האחרון, יכול להרשות לעצמו פנייה לעורך דין תעבורה משום שהכסף+זמן אותו אדם יבזבז אם יפנה לבית המשפט באופן עצמאי, יהיה גבוה יותר; פשוט צריך למצוא את משרד עורכי הדין לתעבורה המתמחים בתחום וזהו תחומם העיקרי והבלעדי.

לסיכומם של דברים, אם עבירות התעבורה שביצעת גוררות קנסות ודוחות שוליים, אשר לא מגדילות את מכסת הנקודות, אין טעם לפנות לעורך דין תעבורה. אבל, אם מדובר בעבירות חמורות יותר כגון: נהיגה שכרות, נהיגה במהירות מופרזת, מעורבות בתאונת דרכים חמורה, נהיגה בזמן פסילה או נהיגה בשלילה, עבירות חמורות הגוררות קנסות כבדים, ריבוי נקודות ואף, לעיתים יכולות לגרום למאסר בפועל, רצוי ואף חובה לפנות לעו"ד תעבורה; הם היחידים שידעו להתמודד עם מצבים ומקרים שכאלה.

אודות שגיא קהלני

שגיא קהלני

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר