הוצאה לפועל – המדריך לזוכה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הוצאה לפועל – המדריך לזוכה

פורסם בתאריך 05/08/2010 ע"י טופ אינטראקטיב בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 796 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הוצאה לפועל, עודרך דין הוצאה לפועל, פשיטת רגל, עורך דין פשיטת רגל

הוצאה לפועל היא אקט שנגזר מחוסר היכולת או הרצון של החייב בכספים לשלם אותם כסדרם. כפועל יוצא מכך, פתיחת תיק בלשכת הוצאה לפועל תניב תהליכים במסגרת החוק לגביית החוק באמצעות חפצים, מכשירי חשמל וכל אביזר היכול לעמוד כנגד החוב.
הוצאה לפועל אינה פועלת בעצמה אלא עקב פתיחת תיק על ידי הנושה, להלן, "הזוכה". פתיחת תיק בלשכת הוצאה לפועל מניעה את התהליך אשר בסופו החייב משלם את חובו או שאנשי ההוצאה מגיעים לביתו ומעקלים את רכושו.


תהליך פתיחת התיק בהליכי הוצאה לפועל


כאמור, כל אדם רשאי לפתוח תיק בלשכת הוצאה לפועל. אולם, פתיחת התיק חייבת להיות מגובה בטפסים ומסמכים משפטיים אשר מוכיחים את קיום החוב ואת אי התשלום של החייב. למשל, באם בית המשפט פסק לטובת הזוכה והנאשם מסרב לשלם את חובו, זו עילה טובה ומספקת לפתוח תיק בלשכת הוצאה לפועל.
לעתים, מסמך עבודה, חוזה או הסכם המדבר על סכומים הפחותים מ – 50,000 שקלים הם עילה מספקת לפתיחת תיק בהוצאה לפועל.


תהליך גביית החוב


למרות פתיחת התיק בלשכת הוצאה לפועל, אין זה מבטיח את תשלום החוב. למעשה, בישראל נהוגה נורמה שגויה של אי תשלום חובות, גם לאחר פנייה ללשכת הוצאה לפועל. רבים מהחייבים חומקים ומתחמקים בכל מיני דרכים על מנת שלא יצטרכו לשלם את החוב.
לאחר פתיחת התיק נשלחים הטפסים והתביעה על ידי שליחים הממונים מטעם הוצאה לפועל. את ההחלטה על העיקול מקבל ראש לשכת הוצאה לפועל והתהליך עלול להיגרר תקופה ארוכה. כאמור, לשכת הוצאה לפועל מתמודדת עם מקרים ותיקים רבים על בסיס יום יומי.


הוצאה לפועל, אז מה ניתן לעשות?

ובכן, הגשת תביעה ללשכת הוצאה לפועל היא רק קצה הקרחון. יש צורך לשוב ולבדוק את מצב התיק ולהביא ולהמציא עוד ועוד טפסים. בנוסף, התזמון חשוב מאוד שכן גם החייב נוקט פעולות מונעות העלולות לעכב את גביית החוב ותהליכי ההוצאה לפועל הממשיים.
פתרון נוסף הוא לשכור עורך דין המתמחה בתחום זה של הוצאה לפועל. עורך דין מגיש את הטפסים ופותח את התיק במקומך ובנוסף, דואג לכל התהליך של הגבייה תמורת אחוזים. חשוב להבין כי במקרים רבים לא מדובר בחייב אחד אלא במספר אנשים אשר נתנו צ'קים ללא כיסוי. היכולת של אדם אחד לרדוף אחר כל כך הרבה חייבים היא מועטה. עורך דין מומחה התחום הוצאה לפועל דואג לעשות זאת במקומך.
כך או כך, במידה והחייב אינו מעוניין להגיע להסכם, הוצאה לפועל היא בהחלט פעולה אשר תשפיע על חייו ותאלץ אותו לחשוב פעמיים על אי תשלום החוב. תהליך עיקול הרכוש הוא לא נעים, בלשון המעטה. פנייה לעורך דין כדי לקבל ייעוץ ולשקול צעדים יכולה לבאר לכם את התהליך של פתיחת תיק בלשכת הוצאה לפועל ולקבל את כספכם בחזרה.
 

אודות טופ אינטראקטיב

טופ אינטראקטיב

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר