מה בין אימון אישי ונהיגה במכונית? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מה בין אימון אישי ונהיגה במכונית?

פורסם בתאריך 04/14/2010 ע"י LoadSeo קידום אתרים בקטגוריה אומנות | צפיות: 1040 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אימון אישי, אימון, אימון עסקי, מאמן אישי,

מה בין אימון אישי לנהיגה במכונית?


דורית קיי  MA ,, פיתוח אישי, Coaching, יעוץ ארגוני

האם גם אתם נמנים על אוהבי מכוניות חדשות? האם אתם מתרגשים רק מהמחשבה על קבלת המכונית החדשה שזה עתה רכשתם, בצבע האהוב עליכם? האם אתם מדמים איך תראה הנסיעה הראשונה שלכם ולאן תיסעו, האם תתרגלו במהירות למכונית או אולי תצטרכו להתאמן עוד קצת עד שתגלו שליטה מלאה על הנהיגה?

 


במציאות היום כשהקטל בדרכים ממשיך, רבים עסוקים במחשבה מי נחשב לנהג טוב וזהיר, האם רק מכונית עם חידושים רבים תשפיע על איכות הנהיגה ,או הניסיון בשטח, לצד אימוץ תכונות אישיות של הנהג הוא שישפיע על נהיגתו. בתהליך של אימון אישי אנו משתמשים בדימויים כדי לסייע לנו להתמודד עם אתגרים שונים בחיים. המכונית בתהליך של אימון אישי עשויה להידמות לחיים עצמם. בחיים שלנו אנו מוקפים באנשים שונים, חלקם תומכים בנו וחלקם מתנגדים או אדישים, המכונית שלנו גם היא לעתים מלאה בנוסעים שונים שמדברים אלינו, לעתים בו זמנית ונותנים לנו הוראות היכן לנסוע, כיצד לבצע את הפנייה, באיזו מהירות לנסוע ועוד.

גם אנו בבואנו לקבל החלטות שונות ,אנו מפעילים קולות שונים חלקם רגשיים ,חלקם שכלתנים ולעתים ההצפה בקולות העוטפים אותנו גורמת לנו להצפה ולבלבול. וכמו בנהיגה, כשאנו מתבלבלים או תקועים, אנו עוצרים וחושבים מה לעשות, כך גם בחיים, באמצעות אימון אישי, אנו עוצרים ובודקים לאן פנינו והאם הייתה זו הפנייה הנכונה.

 

אימון אישי - ניווט במסלול החיים


אם כן, כיצד יכול אימון אישי לסייע לנו לנווט את מסע חיינו?

 

אימון אישי - הקשבה

בתהליך אימון אישי אנו לומדים להקשיב לצד הרציונאלי והצד הרגשי. הקשבה רציונאלית היא הקשבה לצד השכלתני של אופיינו – כאן תהליך Coaching עוזר לנו להתחבר לצד השכלי באופיינו ולנהל תהליך קבלת החלטות על בסיס נתונים רציונאליים. הקשבה רגשית היא הצד האחר של המטבע - צחוק או דמע שמגיעים כשצופים בסרט, התרוממות רוח שחשים בהביטנו על יצירת אומנות או תמונת נוף עוצרת נשימה. כאן תהליך אימון אישי עוזר להתחבר ל"אני הפנימי" שלנו ולחפש את האושר האישי (והייחודי) של כל אחד ואחד מאיתנו. כך או אחרת, המיקוד בתהליך אימון אישי הוא בהקשבה פנימית, הקשבה לצרכים האישיים הגלויים והסמויים שמאפשרת לנו להתחבר לרצונות שלנו ולפעול על פי רצונותינו.

 

אימון אישי - סביבה תומכת

בתהליך אימון אישי אנו מקבלים החלטות תוך התייחסות מתמדת לחלק החושב שבנו ולנפש, אינטואיציה ותחושת הבטן. כשאנו מתייחסים רק לחלק אחד דומיננטי אחד בלבד (לרגש או למוח) אנו נעצרים ואפילו נתקעים ובדיוק כמו בנסיעה במכונית מה שיאפשר לנו לצאת מהתקיעות הוא להפעיל מספר מערכות משולבות. אימון אישי מספק סביבה תומכת ומחזקת שמאפשרת איזון בין שני הצדדים השונים. בתהליך Coaching המאמן הופך לראי המשקף את המתאמן ומחזק אותו בתהליך גילוי עצמי – תהליך זיהוי רצונות (יעדים) והשגתם.

 

אימון אישי - שקט פנימי

מכונית שנוסעת ללא עצירה נשחקת וכך גם אנו. בתהליך Coaching אנו לומדים לעשות עצירות מכוונות שיאפשרו לנו להקשיב לחלקים השונים שבנו. השקט הפנימי שמקנה לנו אימון אישי עוזר להקשה ולהתפתחות עצמית שנובעת מהקשבה זו.

 

אימון אישי - קבלה עצמית

האמצעים השונים שאנו לומדים להשתמש בתהליך של אימון אישי מסייעים לנו לקבל את עצמנו. אימון אישי מאפשר לנו להכיר את הדברים אותם אנו אוהבים ולא אוהבים, את החזקות שלנו ואת החולשות. באמצעות אימון אישי אנו לומדים להשתמש בעוצמות שלנו כדי להשיג את מה שאנו חפצים בו. בתהליך אימון אישי תחושת הכוח שלנו נובעת מקבלה עצמית שמאפשר לפתח את הצד החזק מבלי להעלים עין מהצד החלש. בתהליך אימון אישי המתאמן לומד כי היכולת לזהות חולשה היא כוח אדיר שיכול להעניק לו (או לה) יתרון משמעותי בחיים האישיים והמקצועיים.

 

אימון אישי - תכנון

בתהליך אימון אישי, כמו בנסיעה במכונית, המסע מתחיל באיתור היעד. כך, כשאנו מציבים לנו יעד להגיע אליו במכונית אנו נערכים מבעוד מועד-אנו בודקים את הדרך, מנסים לשער כמה זמן ייקח לנו להגיע, האם יש לנו מספיק דלק ,האם עלינו לאסוף עוד נוסעים בדרך ועוד... גם בתהליך של Coaching אנו לומדים להבחין בין עיקר לטפל, לבדוק מה אנו רוצים להשיג ולדבוק בו. בזמן אימון אישי אנו מגדירים את אותן פעולות שעלינו לעשות כדי להתקדם לעבר מטרתנו, ועל מה עלינו לוותר כדי להגיע ליעד.

 

אימון אישי - טעינת מצברים

מנת שהמכונית שלנו תמשיך בנסיעה חלקה עלינו שלמור על המצבר טעון. הדרך הקלה והאפקטיבית לעשות זאת היא ע"י שימוש במכונית. הטמעת המיומנות הנרכשות בתהליך אימון אישי הן למעשה הטענת המצברים. לא מספיק להגיד אמירות כגון:עלי לנסוע לבקר את משפחתי יותר,או עלי להרבות בקריאה. Coaching מסייע לנו להגדיר במדויק את מצב שיא ההצלחה עבורנו-שהוא המצב הרצוי, להגדיר את היעד המרכזי להשגת תמונה זו. אימון אישי מסייע לנו להעמיד לעצמנו יעדים מדידים,על מנת שנוכל לבדוק בכל עת היכן אנו נמצאים ביחס למה שתכננו.

 

אימון אישי - לרכוש 'שפה חדשה'

כשאנו לומדים נהיגה אנורוכשים שפה חדשה-שפת התמרורים – שפה שהיא משותפת לכל קהילת משתמשי כלי רכב. אימון אישי מקנה לנו שפה חדשה שמשמשת לנו כאמצעי עזר להטמעת הרגלים חדשים מקדמי תוצאות. באמצעות שפה חדשה של אימון אישי ,אנו מטמיעים לעצמנו תרבות של היותנו מועילים, ויוזמים.

 

אימון אישי ומודעות עצמית

כשאנו נוהגים ומרגישים לפתע עייפים, אנו עוצרים להתרעננות. בתהליך של אימון אישי משעה שלמדנו להקשיב לעצמנו, לתכנן,להגדיר לנו תוצאות רצויות ולפעול,עלינו להבטיח שנשאר במסלול הרצוי לנו. באמצעות אימון אישי אנו לומדים לזהות מתי אנו מצויים בדרך הרצויה לנו. לדוגמא: כשאנו חשים חיוניים, שמחים, יצירתיים, נלהבים ובטוחים, המשך הגשמת המטרות שהגדרות לעצמנו בתהליך Coaching ,ייראה לנו קל יותר להשגה,בעוד שאם אנו מאתרים תחושות של בלבול, חוסר ספור,תשישות ,פחד ותקיעות , מיומנויות שלמדנו בתהליך אימון אישייסייעו לנו לאתר במדויק היכן התקיעות ומה עלינו לעשות כדי לצאת ממנה ולהמשיך במסע החיים.  

אודות LoadSeo קידום אתרים

LoadSeo קידום אתרים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר