אימון אישי לשימוש בשפה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אימון אישי לשימוש בשפה

פורסם בתאריך 04/14/2010 ע"י LoadSeo קידום אתרים בקטגוריה אומנות | צפיות: 1096 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אימון אישי, אימון, אימון עסקי, מאמן אישי,

שפה, אימון אישי ושיטת NLP


השפה שלנו היא כידוע אחד מ"כלי הנשק" החזקים ביותר של בני האדם. תקשורת המבוססת על שפה מילולית, נשלטת במידה רבה על ידי המילים בהן אנו בוחרים להשתמש והביטויים השונים שאנו מאמצים או לחלופין נמנעים מלעשות בהם שימוש.

הבנת תבניות שפה מסוימות וזיהוין בקרב בני השיח שלכם עובדים הכפופים לכם, קולגות או מנהלים, עשויה לתרום רבות להבנת דפוסי החשיבה של הצד השני ומכאן גם לערוץ תקשורת פתוח שיאפשר לכם להשיג את מטרותיכם. אימון אישי בטכניקות מעולם המושגים של NLP מאפשר ללומדים להתמקצע בהבנת תבניות השפה האנושיות. כיצד בא הדבר לידי ביטוי? דוגמאות כאלו מצויות סביבנו כל העת, לדוגמא ההתמודדות שלנו עם שינוי שנכפה עלינו...

 

אימון אישי לשימוש בשפה כזרז לשינוי


אחד הנושאים, שנוטים לעורר חילוקי דעות באופן תדיר, הוא נושא השינוי. במקומות עבודה למשל ישנו מגוון נרחב של שינויים שיכולים להתרחש: שיטות ייצור, רמת השכר, שיטות ניהול ועוד. יעוץ ארגוני שממליץ על שינוי הוא אמצעי ניהולי חשוב, שמסייע לנו לבחון דרכי פעולה אלטרנטיביות על פני אלו הקיימות, במטרה לייעל, להביא לצמיחה ולהשיג מטרות עסקיות. בתהליך אימון אישי ניתן ללמוד רבות על הדרך בה תופסים בני אדם שונים את עניין השינוי מן האופן בו הם מתבטאים לגביו. אנשים מסוימים יתייחסו אל שינוי כאל תוספת חדשה למצב הקודם ויבחרו במטבעות לשון תואמות: "אותו הדבר רק יותר טוב/ מהר /יעיל / חדשני וכו'.
מהתבטאויות אלו ניתן להסיק כי במרבית הפעמים מדובר בסוג אנשים שאינו נרתע משינוי ואף לעתים מוצא בו דרך להפיג את השעמום שבשגרה. קבוצה נוספת של אנשים תבחר לתאר שינוי כ"סוף של מה שהיה קודם והתחלה של משהו שונה לחלוטין". גישה שניתן להסיק ממנה כי המחזיקים בה הם אנשים שמגיבים לשינוי בקושי הסתגלותי מסוים.
השוני בין שתי גישות אלו הוא מהותי. כל אחת מקבוצות האנשים או הפרטים השונים הנמנים איתן הללו מחייבת אופן פניה שונה לחלוטין. דרך ההצגה המילולית שלנו את השינוי המדובר הינה בעלת חשיבות מכרעת עבור מנהלים המעוניינים להכניס שינוי מסוים אל סביבת העבודה.

 

אימון אישי NLP – אימון בשיטת LAB


שיטת אימון אישי המתוארת כאן מכונה: language and behavior או בקיצור LAB. שיטה זו היא פרק בתורת NLP.
NLP היא שיטת אימון אישי המאפשרת לנו ללמוד כיצד להשתמש במוחנו על מנת להביא לשינויי דפוסי התנהגות בלתי רצויים, דפוסים היוצרים חסימות בחיים האישיים ומכאן גם העסקיים ומעכבים את הצלחתנו. סדנאות אימון אישי בשיטת NLP נערכות בקבוצות ולמשך פרקי זמן קצרים יחסית ובמהלכן לומדים המשתתפים להכיר מקרוב את מחשב העל הקרוי "מוח", בו אנו מצוידים. המפגשים של Coaching בשיטת NLP, מאפשרים לנו להבין כיצד לעשות בו שימוש מושכל, לצורך שימור או שיפור דפוסי התנהגות ותקשורת, שמטרתם פתיחת ערוצי תקשורת טובים יותר והשגת מטרות רצויות, מתוך מקום של שליטה ומודעות.
כלי אימון אישי מעולם ה-LAB מסייעים לדוברים לאבחן בבני שיחם דפוסים מילוליים המעידים על הלך מחשבה אופייני. בתהליך של אימון אישי כלים אלו מקנים לנו יתרון בולט בשיחה, המאפשר לנו לחזות את התנהגותו הצפויה של בן שיחנו על סמך דרך ההתבטאות שלו. Coaching שמתנהל בצורה זו מתאפשר לנו לזהות מבעוד מועד התנגדויות ולנטרל אותן, תוך כדי שימוש בכלי אימון נוספים כגון: שימוש ב"שפת השפעה" – שפה שאינה ניתנת לסירוב, זיהוי טריגרים למוטיבציה שימוש בהבנת תהליכי עיבוד מידע של השומעים, על מנת לגרות אותם ולעודד אותם לפעולה ויצירת כימיה אישית בשיחה.

 

מה נוכל להשיג בתהליך אימון אישי בשיטת NLP ?


גם אם הנכם שכירים או עצמאים, תוכלו ליישם את עקרונות השיטה של אימון אישי בתקשורת היומיומית שאתם מנהלים ,ולחזות כיצד בעזרת טכניקות Coachng הנכם שולטים בהכוונת השיחה ומוצאים ערוץ תקשורת פתוח יותר מול האדם עמו אתם משוחחים או מנהלים אתם משא ומתן.

בעזרת אותם כלי Coaching, בחייכם האישיים, תוכלו ליישם את הכלים הבאים:
1. אימון אישי לזוגיות ישפר משמעותית את התקשורת עם בני זוג וחיי משפחה.
2. אימון אישי להעצמה אישית יסייע לחיזוק הדימוי העצמי.
3. אימון אישי לשינוי יסייע ליזום מהפך משמעותי בחייכם ויסייע בחתירה להשגת מטרות.

ארגונים עסקיים ומנהלים הנעזרים בטכניקות של הNLP ,באמצעות אימון אישי או אימון עסקי, ייהנו גם מייעול משמעותי בשיווק ופרסום, שיבוץ עובדים חכם ויעיל, הרכבת צוותי עבודה חכמים וכלים רבי עוצמה נוספים, שיסייעו לכם בהשגת מטרותיכם. והכול - כידוע - הכל ביד הלשון...
אם מעניין אתכם לקרוא עוד על אימון אישי, שיטת NLP והשפעות השימוש בשפה הנה המלצה לספר :

Shelle Rose Charvet Words That Change Minds. Kendall/Hunt 1995
 

אודות LoadSeo קידום אתרים

LoadSeo קידום אתרים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר