קנייה ומכירה באינטרנט דרך איביי EBAY כסף קל או עבודה קשה? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קנייה ומכירה באינטרנט דרך איביי EBAY כסף קל או עבודה קשה?

פורסם בתאריך 05/01/2008 ע"י אברהם לוי בקטגוריה קניות ומכירות ברשת | תגובות: 1 | צפיות: 13003 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: איביי, קניות, EBAY, קניות באינטרנט, מכירות באינטרנט

כסף קל באייביי EBAY, האמנם?

אתר אייביי הינו האתר הגדול בעולם למכירת מוצרים שונים דרך רשת האינטרנט.
האתר מאפשר מכירה ושיווק לקהל עצום ברחבי העולם במיגוון קטגוריות רב מאוד.

איך נרשמים לאיביי?
כל אדם אשר מעונין למכור פריט כלשהו יכול להרשם בקלות לאתר אייביי. הרישום לאתר חופשי, מהיר ופשוט ואינו כרוך בתשלום כלשהו.בזמן הרישום יש לבחור שם משתמש באתר. מומלץ לבחור שם משתמש מכובד והיגיוני, אשר ישאר איתך למשך זמן ממושך.
החלפת שם משתמש תופיע ברישומי אייביי ובפרופיל המשתמש. החלפה מרובה של שם משתמש מעוררת חשד אצל הגולשים ומקטינה את הסיכוי לסגירת עסקה.

איך מעלים מוצר למכירה?
כדי להציע מכירה כלשהי בוחרים קטגוריה מתאימה לפריט אותו מבקשים למכור, כותבים את פרטי המוצר, עלות המשלוח המבוקשת ומוסיפים תמונה (חובה!)
על רישום הפריט יש עמלה מסוימת של אייבי ובמקרה שהפריט נמכר תהיה עמלה נוספת מתוך מחיר המכירה.
ניתן בתוספת תשלום להוסיף תמונות (כיום 0.15$ לכל תמונה נוספת) להוסיף שורת תיאור פריט נוספת, להוסיף את הפריט בקטגוריה שניה, להדגיש (BOLD) את תיאור המוצר, להוסיף גלריית תמונות, הדגשות שונות ועוד, הכל בתשלום סימלי העשוי להצטבר לסכומים גבוהים...
המכירה עצמה הינה מכירה פומבית לתקופה של 3-7 ימים לפי בחירת המוכר. המחיר עבור מוצר נדרש עשוי לעלות מאוד לקראת סוף המכירה, תלוי במספר הקונים המעונינים.

מה חשיבות פידבק חיובי?
שיטת הקנייה היא כזו שהקונה משלם בדרך כלל לפני קבלת הסחורה. מצב זה רגיש למדי, ועלולים להיות מקרים בהם קונה שילם על מוצר ולא קיבל אותו בסופו של דבר.
כדי למנוע בעיות מסוג זה, קיים ה EBAY מנגנון יעיל של פידבקים (משובים) של הקונה על המוכר ולהיפך.
במשוב מציינים מספר עובדות חשובות כמו תוך כמה זמן הקונה שילם לאחר הקנייה, תוך כמה זמן הגיעה הסחורה והאם היתה ארוזה היטב ותואמת לתיאור האתר וכן הלאה.
חשוב לציין שפידבק חיובי הינו חיוני כדי לבצע מכירות! מוכר שיש לו פידבק שלילי עלול לגלות שאינו מצליח למכור כלל מוצרים, ולא משנה מה המוצר או רמת המחיר.
הדרך הטובה ביותר לקבל פידבק חיובי היא פשוט להיות בסדר. לתת תיאור מדויק ככל האפשר של המוצר הנמכר, כולל פגמים מכל סוג, זמן משלוח צפוי ועוד פרטים שונים.
התיאור של המוצר חייב להיות מדויק למוצר שמתקבל! אסור שהקונה יתאכזב ויתן פידבק שלילי על המוכר.
אם מתקשים למכור ללא פידבק ראשוני כלשהו, ניתן לרכוש מוצר ולקבל פידבק כקונה, או לנסות ולמכור מוצר במחיר נמוך במיוחד תוך הסבר על כך שזה מוצר ראשון אותו מוכרים.

מה כדאי למכור?
זו שאלה קשה למדי. למרות שרבים טוענים שבאינטרנט אפשר למכור הכל, הדבר אינו מדויק. פריטים רבים אינם נמכרים, או נמכרים אחרי זמן רב, כאשר יש עלות על הצגתם באתר היכולה להצטבר לסכומים גבוהים.
מוצרים שכדאי למכור הם כאלו שיש להם יחוד מסוים, פן אמנותי או פריטי אספנים. כדאי לנסות ולמכור פריטים שונים בנישות בהן המוכר מבין, ולגלות לבד מה יכול להמכר ומה לא.

כיצד מקבלים את הכסף?
השיטה הטובה ביותר לקבל תשלום למוכר הישראלי הינה דרך חשבון פייפל PAYPAL.
ניתן לפתוח בקלות חשבון פייפל (דרוש כרטיס אשראי בינלאומי) אליו המוכר יכול להעביר כסף באופן מיידי ובצורה מאובטחת. רק בתקופה האחרונה התאפשרה העברת כספים מחשבון פייפל לכרטיסי אשראי ישראליים, תמורת עמלה סמלית.
יש לזכור שכל מכירה כפופה לחוקי המס הישראלים ויש לבדוק אם דורשת תשלום מיסים כמו מס הכנסה בהתאם לכל מקרה ומקרה.

סיכום
יש להיות סובלניים, לקרוא היטב את תנאי השימוש וללמוד את השטח. מה נמכר, מה לא נמכר, במה כדאי להשקיע וכדומה.
כל הצגת פריט כרוכה בתשלום, ולכן מצב בו מעלים אלפי פריטים שונים ומחכים למזל ולקונה המתאים, תוך כדי ישיבה רגל על רגל, הינו מצב דמיוני.
כדי להתפרנס מאיביי יש לעבוד קשה כמו במקום עבודה רגיל, או להיות בעל מוצר יחודי שנמצא ברשותך בכמות גדולה ובזמינות רבה. לעיתים כסף מפרסומות אדסנס משתלם יותר.

בהצלחה!

התחבר לשליחת תגובה

תגובות

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר