מהו ODT ? ולמה הוא חשוב? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מהו ODT ? ולמה הוא חשוב?

פורסם בתאריך 05/06/2011 ע"י yaniv shenhav בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 1968 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שימור לקוחות, ODT, עבודת צוות

במאמר הנוכחי אדון ב- ODT ו עבודת צוות . כמו כן, אזכיר את המושג שימור לקוחות ואדון בו בקצרה.
במהות הגדרתה של עבודת צוות , עבודת צוות מתבססת על מטרה משותפת. הבעיה פעמים רבות היא שבתוך הקבוצה (ובהקבלה בתוך הארגון) קיימות דעות שונות, אינדיבידואלים בעלי ניסיון חיים שונה ולעיתים אף אינטרסים שונים אשר מכוונים לדרך הגעה שונה אל עבר המטרה המשותפת ולמצב בו עבודת צוות הופכת לסיוט. עבודת צוות אפקטיבית היא כזו אשר המשימה העומדת מול העיניים גורמת להדדיות, אמון בין חברי וחברות הצוות ובנייה מסודרת של תהליכי עבודה, אופן פעולה ולוח זמנים ברור. התוצאות של עבודת צוות יעילה הן הגעה מהירה למטרה, תוך כדי שמירת היחסים הבינאישיים ולימוד אישי וקבוצתי לפרויקטים עתידיים.
בארגונים רבים נושא עבודת צוות הינו נושא ומורכב ולכן ארגונים רבים מגיעים לחוויית ה - ODT
ODT אלו ראשי תיבות של Out door training , יום חוייתי הנערך בחוץ, לא בחדר סגור ודורש ממשתתפייו עמידה בזמנים, תוך כדי חידות היגיון, ביצועים פיזיים, אתגרים פסיכולוגיים וביצוע משימות כהלכה. ימי ODT ממחישים לאנשי הארגון המגיעים לשטח, את חשיבותה של עבודת צוות ואת האלמנטים החשובים הנדרשים בתקשורת ארגונית, ניהול ארגוני, לוחות זמנים ארגוניים, עבודת צוות ארגונית ועוד. ODT היא חווייה הממחישה את יחסי האנוש ויחסי העבודה הארגוניים באופן יוצא דופן ומיוחד. ODT היא מתנה. מתנה אישית לפרט ולארגון. כמו כן, ה- ODT היא חווייה אשר מעניקה כלים בתחומים שונים כמו: שימור לקוחות ( שימור לקוחות משמע השארת הלקוח הקיים, על אף רצונו לעזוב. שימור לקוחות הינו תחום שחשוב לכל ארגון בשל העובדה שהרבה יותר זול לערוך שימור לקוחות מאשר להביא לקוח חדש ) אסרטיביות, פיתוח מצוינות, חשיבה יצירתית, העצמה אישית וקבוצתית, פתרון קונפליקטים, לחץ ושחיקה, ניהול זמן ועוד.
בהקשר ל ODT חשוב לציין שאמנם שוק ההדרכה בישראל עולה על גדותייו, משמע; בישראל קיימים גופים רבים העוסקים בהדרכה וכמות מכובדת של מנחים ומרצים, ועדיין בשל ה-Benefit של חוויית ה –ODT מומלץ לבחור בגוף הדרכה, מקצועי, מוכר, אמין אשר המנחים שבו מגיעים עם ניסיון ומתחומים אשר כללו מגוון רחב של ידע.

 

 

 

אודות yaniv shenhav

משכוכית - חברה ל- ייעוץ ארגוני ו פיתוח הדרכה מהמובילות בישראל! www.mash.org.il , משרד: 072-2500344, פקס: 072-2500343 הצטרפו לקבוצת משכוכית ב- FACEBOOK יניב שנהב – מנכ"ל משכוכית: 052-5086611 yanivshenhav@gmail.com

yaniv shenhav

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר